Najmodniejsze kolory włosów 2022. 5 gorących trendów! Furorę będą robić refleksy

Zastanawiasz się, jakie kolory włosów będą najmodniejsze w 2022 roku? Aby ułatwić ci poszukiwania, zebrałyśmy kilka najgorętszych trendów, o których powinna wiedzieć każda kobieta. Wśród tych robiących furorę propozycji, z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Więcej tematów dotyczących fryzur oraz trendów znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków? Tutorial krok po kroku

Najmodniejsze kolory włosów 2022: piaskowy blond

Patrząc na to, co dzieje się na światowych wybiegach oraz w sieci, możemy mieć pewność, że we włosowych trendach na 2022 rok nie zabraknie blondu. Choć jeszcze niedawno prym wiodły chłodniejsze tony, w tym roku królować będą zdecydowanie cieplejsze odcienie. Jedną z najgorętszych koloryzacji będzie z całą pewnością piaskowy blond, który dzięki swojej uniwersalności oraz wielowymiarowości pasuje wielu kobietom.

Najmodniejsze kolory włosów 2022: refleksy

Refleksy robiły niebywałą furorę wśród kobiet już w drugiej połowie 2021 roku i nie zmieni się to również w 2022. W nadchodzących miesiącach refleksy będą ulubioną koloryzacją kobiet niezależnie od koloru włosów. To zabieg, dzięki któremu włosy nabierają lekkości oraz trójwymiarowości. Co więcej, refleksy na włosach dają możliwość zabawy kolorem i rozjaśnienia nieco włosów, bez zbytniego nadwyrężania kondycji pasm. Rządzić będą oczywiście ciepłe, słoneczne, ale nadal naturalnie wyglądające refleksy o 2-3 tony jaśniejsze od bazowego koloru.

Zdjęcia najmodniejszych kolorów włosów na 2022 znajdziesz w galerii na początku artykułu.

Najmodniejsze kolory włosów 2022: chocolate cherry

Odważny i oryginalny, ale jednocześnie bardzo szykowny odcień? To właśnie jest koloryzacja chocolate cherry, której bazę stanowi ciemny brąz z tonami czerwieni, miedzi, a nawet różu. Takie połączenie kolorów sprawia, że włosy wyglądają spektakularnie. Jesteśmy wręcz pewne, że wiele kobiet zdecyduje się w tym roku na tego typu koloryzację.

Najmodniejsze kolory włosów 2022: miedziana rudość

Fanki rudości również znajdą coś dla siebie w tegorocznych trendach. Nie da się ukryć, że tego typu kolory potrafią dodać wyrazistości. Jednak w 2022 roku odcienie intensywnej czerwieni zostaną zastąpione bardziej naturalnym, stonowanym rudościom oraz miedziom. Hitem będą również tony cynamonowe. 

Najmodniejsze kolory włosów 2022: naturalne brązy

W 2022 roku nie zabraknie również wariacji na temat brązu, który po latach królowania blondu, znów stał się wśród kobiet totalnym hitem. Połączenie tonów czekoladowych, kawowych i karmelowych daje niezwykle modny oraz stylowy efekt! Jednym z większych trendów będzie piękny, głęboki oraz ciepły odcień brązu zwany Hibernation Hue. To odcień, który będzie pasował niemal każdemu - w ostatnim czasie zdecydowała się na niego m.in. Hailey Bieber.

Więcej o: