Kosztuje mniej niż 3 zł, a działa na włosy jak botox za ponad 300 zł. Masz go w kuchni

Lśniące, gładkie i zdrowo wyglądające to pragnienie wielu kobiet. Na przeciw wychodzą m.in. profesjonalne zabiegi fryzjerskie, jednak te bardzo często są dość drogie. Podobne efekty można jednak uzyskać w domu. Produkt, którego potrzebujesz, znajdziesz w swojej kuchni.

Więcej domowych sposobów na pielęgnację włosów znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków?

Nie ma wątpliwości, że botoks jest w ostatnim czasie jednym z popularniejszych zabiegów pielęgnacyjnych w salonach fryzjerskich. Ta kuracja nie ma on jednak nic wspólnego z zabiegami medycyny estetycznej. Botoks na włosy polecany jest szczególnie osobom, których kosmyki puszą się, są cienkie, zniszczone i pozbawione blasku. Ten zabieg sprawia natomiast, że stają się one odżywione, lśniące i dużo gładsze.

Dla wielu osób minusem jest jednak wysoka cena botoksu na włosy, która w zależności od salonu czy długości włosów, zwykle waha się od około 150 do ponad 300 złotych. Efekt botoksu na włosach można jednak uzyskać w domowym zaciszu i to za niewielki ułamek tej kwoty.

Jak uzyskać efekt botoxu z salonu fryzjerskiego w swoim domu? Z pomocą przyjdzie produkt, który znajdziesz w kuchennej szafce

Choć niektórych może to zaskoczyć, z pomocą przyjdzie nam kisiel. Zawiera on bowiem m.in. skrobię ziemniaczaną, która wygładza włosy i dodaje im blasku, cukier (humektant) odpowiadający za nawilżenie czy kwasek cytrynowy, który domyka łuski włosów. 

Składniki potrzebne do wykonania maseczki na włosy z kisielu dającej efekt botoksu:

  • 2 łyżki kisielu z cukrem,
  • 3 łyżki gorącej wody,
  • 1 łyżka ulubionej odżywki lub maski do włosów.

Do małej miseczki wsyp dwie łyżki kisielu, dodaj trzy łyżki gorącej wody i dokładnie wymieszaj, by dokładnie się rozpuścił. Następnie dodaj maskę lub odżywkę i ponownie wymieszaj całość na jednolitą maskę. Najpierw umyj włosy delikatnym szamponem, spłucz dokładnie pasma i odsącz je delikatnie z nadmiaru wody. Następnie nanieś przygotowaną maseczkę z kisielu na całą długość włosów i przykryj je foliowym czepkiem oraz ręcznikiem. Trzymaj maseczkę z kisielu na włosach ok. 15-20 minut, a na koniec obficie spłucz włosy, odsącz nadmiar wody i zabezpiecz końcówki ulubionym serum. Po takim zabiegu włosy staną się miękkie, sprężyste, gładkie, nawilżone i odżywione. W dodatku po podsumowaniu, koszt takiej maski nie przekroczy 3 zł.

Więcej o: