Odmładzające fryzury po 60 roku życia - zdjęcia. Hity, które odejmą nawet 15 lat

Szukasz idealnej fryzury po 60 roku życia, która będzie modna i skutecznie cię odmłodzi? Przedstawiamy cięcia, które wśród dojrzałych kobiet zrobią w tym sezonie prawdziwą furorę. Nie tylko podkreślają urodę, lecz także potrafią wizualnie odjąć nawet 15 lat.

Więcej tematów związanych z modnymi fryzurami znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Te gwiazdy miały kiedyś zupełnie inne fryzury. Poznajecie?

Fryzury po 60 roku życia - zdjęcia: pixie cut

Pixie cut to jedna z najbardziej uniwersalnych i twarzowych fryzur, która obecna jest w trendach już od dawna. Tak obcięte włosy, ze względu na mocne cieniowanie oraz różnicę w długości po bokach (krótsze) oraz z przodu (dłuższe), pasują kobietom praktycznie w każdym wieku, niezależnie od typu urody. Co więcej, pixie cut to fryzura, w której kosmyki mogą być bardzo krótkie lub nieco dłuższe, zatem każda z pań może dopasować ją indywidualnych preferencji.

Zdjęcia fryzur znajdziesz w galerii na początku artykułu.

Fryzury po 60 roku życia - zdjęcia: bob

Nie ma wątpliwości, że bob to jedna z najpopularniejszych fryzur w damskiej w historii fryzjerstwa. Cięcie to uwielbiane jest przez kobiety na całym świecie i od lat nie wychodzi z trendów. Dowodem na to jest m.in. redaktor naczelna magazynu "Vogue", Anna Wintour, która od lat jest wierna tej fryzurze. W tym cięciu dobrze wyglądają szczególnie kobiety dojrzałe. Jest synonimem szyku, klasy i elegancji. Bob jest cięciem sięgającym linii żuchwy i nie tylko wizualnie odejmuje lat, lecz także tego typu fryzura optycznie zagęszcza włosy, czyli odpowiada na problem cienkich i rzadkich włosów, z którym często borykają dojrzałe kobiety.

Fryzury po 60 roku życia - zdjęcia: long bob

Long bob jest najdłuższą propozycją w tym zestawieniu, bo kto powiedział, że kobiety po 60 roku życia nie mogą nosić dłuższych włosów. Jeśli stan i kondycja kosmyków na to pozwala - śmiało stawiaj na dłuższe cięcia. Long bob to fryzura, w której włosy sięgają do linii ramion lub obojczyków. Uważana jest za jedną z najbardziej twarzowych oraz ponadczasowych fryzur, którą uwielbiają kobiety na całym świecie, gdyż pasuje niemal każdemu i wizualnie odmładza.

Więcej o: