Walentynkowe fryzury, czyli upięcie, kok, a może gładkie uczesanie?

Walentynkowe fryzury mogą przyjmować różne formy. Wiele zależy od tego, jakie mamy plany na ten wyjątkowy dzień. Sprawdź najmodniejsze propozycje uczesań na dzień zakochanych.

Fryzury na walentynki. Eleganckie upięcie na wystawną kolację

Walentynkowe fryzury powinny być wyjątkowe identycznie jak sam dzień 14 lutego. Wtedy to właśnie obchodzimy Święto Zakochanych, które z roku na rok ma w naszym kraju coraz huczniejszy przebieg. W dniu tym organizowane są specjalne imprezy, koncerty, restauracje i kawiarnie są pełne gości, a hotele i pensjonaty przygotowują specjalne oferty wypoczynkowe dla chętnych spędzić nieco więcej czasu poza domem.

Taka okazja wymaga także specjalnego przygotowania. U kobiet sprowadza się to przede wszystkim do przygotowania wyjątkowego makijażu oraz idealnej fryzury na walentynki. To jak będzie ona wyglądać zależy przede wszystki od tego, w jaki sposób spędzimy ten dzień. Większość par stara się zaplanować na ten czas coś wyjątkowego i wybiera się np. na odświętną, wystawną kolację. A takie okoliczności wymagają wyjątkowej oprawy. Warto więc zdecydować się wtedy na proste i eleganckie upięcie. Przy półdługich i długich włosach może to być gładki, niski kok, który jest ponadczasową fryzurą pasującą większości kobiet bez względu na wiek. Z kolei panie o krótkich włosach mogą sobie pozwolić na nieco swobodniejszą stylizację - w ich wypadku delikatny nieład w postaci potarganych w różne strony kosmków doda im romantycznego uroku. 

Walentynkowe fryzury. Inspiracje z czerwonego dywanu

Bez wątpienia walentynkowe fryzury powinny być wyjątkowe i sprawiać, że poczujemy się w nich kobieco i pewnie. Trudno jednak wciąż nadążać za zmieniającymi się trendami nie poszukując podpowiedzi. A najlepszym sposobem na to jest śledzenie mediów społecznościowych i profili należących do celebrytek oraz stylistek mody. Jest to bowiem prawdziwa skarbnica pomysłów na nietypowe i kreatywne uczesania, które z całą pewnością sprawią, że będziemy wyglądać wyjątkowo. Czerpmy zatem garściami z przedstawianych nam przez gwiazdy rodzime i zagraniczne propozycji na uczesania i fryzury - poczujemy wtedy prawdziwy powiew luksusu. Inspiracje na walentynkowe fryzury i nie tylko warto także poszukiwać w katalogach fryzjerskich, gdzie prezentowane są aktualne trendy

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków? Tutorial krok po kroku

Walentynkowe fryzury. Trendy 2022

Walentynkowe fryzury trendy wyznaczają na resztę karnawału. W tym roku od walentynek do ostatków mamy jeszcze nieco czasu, warto więc zainspirować się bieżącymi modami w fryzjerstwie i skorzystać z okazji, by zaprezentować się z jak najlepszej strony. Warto w tym miejscu wspomnieć, że od kilku lat niezmiennie modne pozostają wszelkiego typu fryzury opierające się o plecionki. Warkocze, ale nie tylko, podbiły serca pań, które posiadają włosy różnej długości, a które dzięki zapleceniu uzyskują większą objętość i są w stanie wpłynąć modelująco na kształt całej głowy. Tak więc jeśli potrzebujesz przygotować szybką i efektową walentynkową fryzurę wówczas warto z całą pewnością postawić na tego typu rozwiązanie.

Jaka fryzury na walentynki?

To jaka fryzura na walentynki sprawdzi się w twoim konkretnym przypadku zależy od wielu składowych. Począwszy od wspomnianego rodzaju aktywności na jaką się zdecydujecie, poprzez długość twoich włosów, to czy są proste czy kręcone, jaki jest kształt twarzy itd. Jeśli planujecie w sposób niezobowiązujący spędzić ten wyjątkowy wieczór może warto postawić na całkowitą metamorfozę, która w przypadku pań o prostych włosach oznacza ich zakręcenie i odwrotnie? W ten sposób na pewno zaskoczysz partnera i twoja zmiana nie będzie w stanie umknąć jego uwadze. Ważne przy tym, abyś to ty czuła się w swojej fryzurze komfortowo i kobieco - wtedy sukces walentykowy jest pewny!

Zobacz też: Kosztuje mniej niż 2 zł, a działa na włosy jak laminacja za 300 zł. Masz ją w swojej kuchni

Więcej o: