Modne fryzury po 50 roku życia - zdjęcia. Prawdziwe odmładzające hity, które odejmą nawet 10 lat

Masz ochotę na odmładzającą metamorfozę i zastanawiasz się, jakie fryzury będą w 2022 roku idealne dla kobiet po po 50 roku życia? Oto cięcia, które z pewnością zrobią furorę. Nie tylko podkreślają urodę, lecz także potrafią wizualnie odmłodzić nawet o 10 lat!

Więcej o fryzurach i trendach znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Te gwiazdy miały kiedyś zupełnie inne fryzury. Poznajecie?

Modne fryzury po 50 roku życia: pixie cut lub pixie bob

Cięcie pixie cut to prawdziwy ulubieniec dojrzałych kobiet i jedna z najbardziej uniwersalnych oraz twarzowych fryzur. W pixie cut włosy obcięte są tak, że po bokach pozostają krótsze, a na górze i z przodu nieco dłuższe. Do tego dochodzi cieniowanie, które sprawia, że ta fryzura świetnie sprawdzają się niezależnie od typu urody. Co więcej, w przypadku pixie, długość włosów można w pewnym stopniu dopasować do swoich preferencji. Może to być krótkie, typowe pixie cut, lub nieco dłuższy pixie bob. W ten sposób każda z pań znajdzie dla siebie idealną wersję tej fryzury.

Modne fryzury po 50 roku życia: blunt bob

Choć klasyczny bob wcale nie wychodzi z mody, to w tym roku prawdziwą furorę będzie robić jego nieco odmieniona wersja. Choć blunt bob długością przypomina klasycznego boba, to różni się jednak od niego sposobem cięcia. W tym przypadku włosy ścinane są na prosto, bez cieniowania i przerzedzania końców. Dzięki takiemu zabiegowi, końcówki nie zawijają się do środka, a a włosy wyglądają na znacznie gęstsze. Ta fryzura z pewnością świetnie sprawdzi się u dojrzałych kobiet.

Modne fryzury po 50 roku życia: curtain bangs

Curtain bangs to grzywka, która mocno była widoczna w zeszłorocznych trendach. Na taką fryzurę zdecydowało się wiele kobiet na całym świecie, co doskonale widoczne było w social mediach. Jednak w tym roku nadal będzie królować wśród kobiet. Curtain bangs dosłownie oznacza grzywkę zasłonkę i charakteryzuje się dłuższym, cieniowanym cięciem, które okala twarz po obu stronach. To jedna z tych fryzur, która pasuje niemal każdej kobiecie bez względu na wiek czy kształt twarzy. Co więcej, świetnie sprawdzi się przy dłuższych, jak i nieco krótszych włosach. W dodatku wizualnie odmładza!

Więcej o: