Przetłuszczające się włosy - jak temu zaradzić? Kontrowersyjny trik z TikToka

Przetłuszczające się włosy są zmorą niejednej kobiety. Jeśli i ty masz już dość codziennego mycia włosów, zapoznaj się z metodą, która cieszy się teraz niezwykłą popularnością na TikToku. Trend, choć może wydać się kontrowersyjny, ma spowolnić przetłuszczanie się włosów, znacząco ograniczając przy tym ich mycie.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

W ostatnim czasie na TikToku niezwykłą popularnością cieszy się nietypowy trend, mający pomóc nam zminimalizować przetłuszczanie się włosów. O co chodzi? O tzw. "trenowanie włosów", czyli celowe ich przetłuszczanie.

Zobacz wideo

Trik z TikToka na przetłuszczające się włosy

Metoda ta, choć w rzeczywistości nie jest niczym nowym, zyskała popularność dzięki Haylee Jordan Cunningham znanej na TikToku pod nazwą @_theredhead. Jak zapewniła w nagraniu, dzięki treningowi włosów, polegającemu na ograniczeniu ich mycia, znacząco spowolniła ich przetłuszczenie, do tego stopnia, że teraz myje włosy tylko raz w miesiącu.

Zaczęłam "trenowanie włosów" pod koniec 2018 roku. Zajęło mi ok. 4 lat, żeby dojść do momentu, w którym teraz jestem i myję włosy raz na miesiąc, czasami dwa razy, jeśli mam taką ochotę. Zaczęłam od mycia kosmyków co 4-5 dni, potem co dwa tygodnie, co zajęło mi kilka miesięcy. (...) Teraz dzięki "trenowaniu włosów" myję je tylko raz w miesiącu. Moja skóra głowy jest do tego przyzwyczajona

- tłumaczyła.

Rzadsze mycie ma sprawić, że skóra głowy z czasem się do tego przyzwyczaja i zaczyna produkować mniej łoju, a co za tym idzie - spowalnia przetłuszczanie się włosów. I choć część ekspertów rzeczywiście potwierdza działanie tej metody, podkreślają jednocześnie, że zbyt rzadkie mycie naszych włosów może prowadzić do poważnych problemów dermatologicznych, ze względu na gromadzący się na skórze i włosach brud, łój i martwy naskórek. 

Więcej o: