Krótkie fryzury dla cienkich włosów. Hitowe cięcia, które odmładzają i dodają objętości

Zastanawiasz się, jakie krótkie fryzury najlepiej sprawdzą się dla cienkich włosów? Choć ten rodzaj kosmyków nie zawsze prezentuje się korzystnie, to istnieją sprawdzone cięcia, które potrafią zupełnie odmienić ich wygląd. Oto kilka propozycji, które w 2022 roku zrobią furorę.

Więcej o modnych fryzurach przeczytasz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Te gwiazdy miały kiedyś inne fryzury. Poznajecie?

Odpowiednią fryzurą można nie tylko skutecznie odmienić swój wizerunek i odjąć optycznie nawet kilka lat, lecz także dodać objętości oraz wizualnie zagęścić cienkie włosy. Jeśli zatem szukasz idealnej propozycji dla tego typu włosów, poniżej przedstawiamy krótkie fryzury, który w 2022 roku są królują w trendach. To prawdziwe hity! 

Krótkie fryzury dla cienkich włosów: bixie

To fryzura, której nazwa powstała od połączenia słów "bob" oraz "pixie". Cięcie to w latach 90. robiło furorę wśród największych gwiazd kina. Nosiły ją m.in. Gwyneth Paltrow, Cameron Diaz, czy Meg Ryan. Minęło ponad 20 lat i ku zaskoczeniu wielu osób powraca, ale w znacznie bardziej nowoczesnym wydaniu. Taka fryzura nie tylko odmładza, lecz przede wszystkim dodaje włosom objętości i jest bardzo łatwa w codziennym układaniu.

Zdjęcia fryzur znajdziesz w galerii na początku artykułu.

Krótkie fryzury dla cienkich włosów: lop

Lop to podobna fryzura do bixie, jednak w tym przypadku włosy są nieco dłuższe. To cięcie sięga bowiem za ucho i jest jednym z większych fryzjerskich hitów tego roku. - Krótsze niż bob, ale dłuższe niż crop - wyjaśnia dokładniej na swoim Instagramie duet fryzjerski The Hair Bros. To uniwersalne i szykowne cięcie, które świetnie wygląda niezależnie od rodzaju włosów. Jeśli natomiast chcesz dodać im ekstra objętości, pokręć lub pofaluj kosmyki.

Krótkie fryzury dla cienkich włosów: pixie cut

Pixie cut to jedna z najbardziej uniwersalnych i twarzowych fryzur dla kobiet. Tak obcięte włosy, niezależnie od ich rodzaju, ze względu na mocne cieniowanie oraz różnicę w długości po bokach (krótsze) oraz z przodu (dłuższe), nadają kosmykom objętości. Niewątpliwą zaletą pixie cut jest to, że jej długość oraz intensywność cieniowania można w pewnym stopniu dobrać do indywidualnych preferencji czy też rodzaju włosów, dzięki czemu każda kobieta znajdzie idealną wersję dla siebie. 

Więcej o: