Te fryzury dla pań po 60-tce działają lepiej niż skalpel! Najnowsze trendy, które odejmą nawet 15 lat

Najmodniejsze fryzury mogą zdziałać cuda. Są nowoczesne, kobiece i optycznie odmładzają. Idealne dla kobiet po 60-tce! Wyglądają bardzo stylowo i pasują niemal do każdego kształtu twarzy. W połączeniu z odpowiednio dobranym kolorem działają niczym skalpel.

Kobiety po 60-tce zazwyczaj starają się dobierać fryzury "odpowiednie do swojego wieku". To mit! Najmodniejsze fryzury nie mają kategorii wiekowej, a jeśli zdecydują się na nie dojrzałe panie, to efekt może być zniewalający. Modne stylizacje włosów potrafią optycznie odjąć lat, a dobrze dobrany kolor wygładzi cerę. Oto najciekawsze propozycje, które są hitem. Wizyta u fryzjera może nawet zastąpić wizytę u kosmetyczki, jeśli tylko nieco się odważysz i dasz się porwać najgorętszym trendom sezonu.

Interesujesz się modą? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Idealny koczek w niecałą minutę? Zobacz, jak ekspresowo zrobić stylową fryzurę

Pixie cut, to mocne cięcie. Krótka fryzura optycznie wysmukli twarz

Pixie cut to krótka stylizacja włosów, którą charakteryzuje bardzo wyraźne cieniowanie. Włosy tworzą efekt "pazurków" i sięgają aż na czoło. Zazwyczaj jest to fryzura z grzywką, którą można układać do dołu, albo lekko tapirować do góry. Gwiazdy uwielbiają ten look. Pixie cut towarzyszył przez wiele lat m.in. Małgorzacie Kożuchowskiej. Ta fryzura nadal jest w modzie, a dzięki temu, że odsłania twarz — kości policzkowe są bardziej uwydatnione, a cała twarz wydaje się być smuklejsza.

 

Fryzura Bob we wszystkich wariantach. Pasuje do każdego kształtu twarzy

Nie ma fryzury bardziej uniwersalnej niż bob. Wavy bob, short bob, long bob to różne warianty tej samej fryzury, którą charakteryzują dwie cechy — włosy muszą być krótsze z tyłu i dłuższe z przodu. Układają się do środka, a tył jest lekko uniesiony. Dzięki temu twarz zyskuje delikatnych rysów, a twarz zdaje się być gładka i smukła. Bob ma wiele zalet, ale największą z nich jest to, że nie wymaga szczególnej pielęgnacji. Układa się sam! W tym sezonie najmodniejszy jest bob w odcieniach złotego blondu. 

 

Połączenie fryzury Bob z fryzurą Pixie. Jeśli nie możesz się zdecydować — Bixie jest dla ciebie

Najgorętszym hitem na 2022 rok jest Bixie. Ta fryzura to połączenie dwóch powyższych propozycji. Pasuje do każdego kształtu twarzy, odmładza i wygląda bardzo nowocześnie. Możesz w tym sezonie zdecydować się na wersję z pasemkami — refleksy znów wróciły do łask. Modny będzie też orzechowy blond, miodowy blond lub truskawkowy blond. Jeśli wybierzesz te kolory, bez trudu uzyskasz efekt "wow" w słoneczne dni. W promieniach słońca taka fryzura sprawi, że będziesz błyszczeć!

 
Więcej o: