Te fryzury dla cienkich i rzadkich włosów to prawdziwy hit! Zwiększają ich objętość nawet trzykrotnie

Fryzury dla cienkich i rzadkich włosów powinny optycznie dodawać im objętości. Nie chodzi tylko o zakręcenie ich, czy pofalowanie. Znaczenie ma rodzaj cięcia, a także kolor! Te fryzury dla słabych włosów mogą zwiększyć ich objętość nawet trzykrotnie.

Jeśli twoje włosy są z natury cienkie, słabe i rzadkie - masz kilka opcji. Możesz pokusić się o ich zagęszczenie, stosować zabiegi na włosy takie jak maseczki, czy wcierki, lub po prostu dobrać odpowiednią fryzurę, aby optycznie zwiększyć ich objętość. Na zdrowe i mocne włosy wyglądają przede wszystkim te, które są obcięte "na prosto". Okazuje się, że znaczenie ma również kolor. Oto najciekawsze fryzury dla cienkich włosów, które świetnie poprawiają ich wygląd.

Interesujesz się modą? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czas iść do szkoły, a włosy najchętniej schowałabyś pod czapką? Ta fryzura cię uratuje! Wybierz serwis

Te fryzury dla cienkich włosów nie będą odpowiednie. Czego unikać?

Jeśli twoje włosy są cienkie, a wszelkie zabiegi kosmetycznie nie przynoszą wymarzonego efektu, mamy kilka rad. Przede wszystkim, zrezygnuj z fryzur cieniowanych. Cieniowanie włosów sprawia, że włosy opadają. Wyglądają wówczas na cienkie i często pozbawione blasku. W latach 2000 królowały fryzury odpowiednie dla subkultury emo, które charakteryzowały się ostrym cieniowaniem i tapirowaniem pasm. Wyglądało to jednak nienaturalnie i obecnie odchodzi się od tego typu fryzur. W temacie kolorów - unikaj ciemnych odcieni. Czarny wyszczupla nie tylko w temacie ubrań. Ciemne włosy optycznie wysmuklą twarz, ale mogą też sprawić, że włosy będą wyglądały na ciężkie i oklapnięte. Kiedy wiążesz włosy - zawsze upewnij się, czy nie sprawiają wrażenia "przylizanych". Taki efekt nie pomaga, a wręcz szkodzi!

Te fryzury są idealne dla cienkich i rzadkich włosów. Kucyk nisko oraz bob dają efekt "wow"

Nie tylko cięcia mogą okazać się zbawienne dla cienkich włosów. Włosy można upiąć na wiele sposobów, tak aby wyglądały na gęstsze. Odpowiednie fryzury to m.in kucyki i koki. Nie mogą być jednak wygładzone przy nasadzie włosa. Powinny być delikatnie uniesione i wymodelowane na piankę, czy lotion. Najlepiej, jeśli zdecydujesz się na niski kucyk, messy bun, boho bun, lub zaplecioną koronę.

 

Lob i bob to najpopularniejsze fryzury dla rzadkich włosów. Dodają objętości jak żadne inne!

Lob i Bob to dobrze znane fryzury, które są uniwersalne dla różnych kształtów twarzy. Okazuje się, że są uniwersalne również dla włosów, ponieważ odpowiednio będą wyglądać w takiej fryzurze zarówno panie z cienkimi, jak i grubymi pasmami. Bob ze względu na asymetryczne cięcie optycznie unosi włosy ku górze. Proste końcówki sprawiają, że włosy wyglądają na zdrowe i mocne.

 
Więcej o: