Kosztuje mniej niż 3 zł, a daje efekt keratyny za 500 zł. Hit z szafki kuchennej!

Zdrowe, lśniące, gładkie i świetnie wyglądające włosy to pragnienie wielu kobiet. Nic więc dziwnego, że w salonach fryzjerskich znajdziemy tak wiele profesjonalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Zwykle są one jednak dość drogie. Jednak nic straconego! Podobny efekt możesz bowiem uzyskać w domu. Produkt, którego potrzebujesz, znajdziesz w szafce kuchennej.

Więcej domowych sposobów na pielęgnację włosów znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków? Tutorial krok po kroku

Jednym z popularniejszych zabiegów, na które wybierają się kobiety do salonów fryzjerskich jest zabieg keratynowego prostowania włosów. Zabieg ten nadaje im gładkość, sprężystość i zdrowy wygląd, dlatego też zabieg keratynowy jest przeznaczony dla włosów zniszczonych. Dla wielu osób minusem jest jednak wysoka cena keratyny na włosy, która w zależności od danego salonu czy długości włosów, zwykle waha się od około 250 zł, do ponad 500 zł. Podobny, choć nie tak trwały efekt dociążenia włosów, można jednak uzyskać samodzielnie w domu i to za naprawdę niewielkie pieniądze.

Włosy jak po zabiegu keratyny w salonie fryzjerskim? Użyj produktu z kuchennej szafki i ciesz się efektem

Z całą pewnością niektórych może to zaskoczyć, ale z pomocą przyjdzie nam... skrobia ziemniaczana. Ten niepozorny produkt, który znajdziemy w niemal każdej kuchni, wygładza włosy i dodaje im blasku. Sprawia, że końce stają się miękkie, sprężyste i gładkie, w dotyku przypominając satynowy materiał. W odróżnieniu od keratynowego prostowanie, nie będą one jednak trwale proste. Będą jednak bardzo podatne na stylizację - znacznie łatwiej będą się prostować. Do przygotowania takiego zabiegu ze skrobią ziemniaczaną będziesz potrzebować:

  • łyżeczkę mąki ziemniaczanej,
  • dwie łyżki ulubionej maski lub odżywki do włosów.

Wystarczy wymieszać dokładnie maskę/odżywkę z mąką i nałożyć ją na dokładnie rozczesane i wilgotne włosy, przed myciem lub po umyciu głowy. Aby nie obciążyć włosów u nasady pamiętaj, by aplikować mieszankę w odległości 10-15 cm od skóry głowy. Najwięcej maski nałóż natomiast na końcówki. Skrobię ziemniaczaną najlepiej połączyć z maską lub odżywką, która sama raczej słabo dociąża włosy. Jeśli natomiast wymieszasz ją z produktem bogatym w emolienty (silikony i oleje), taka kuracja może obciążyć włosy i nie dać oczekiwanego efektu. 

Więcej o: