Przetrzyj włosy kawałkiem folii aluminiowej. Efekt? Z pewnością go nie pożałujesz

Co się stanie, jeśli przetrzesz włosy folią aluminiową? Wiele osób będzie zaskoczonych, ale ten popularny w kuchni produkt ma również wiele innych zastosowań, niż te, które powszechnie znamy. Okazuje się, że "sreberko" jest m.in. odpowiedzią na włosowy problem, z którym często muszą mierzyć się kobiety.

Więcej urodowych trików znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak prawidłowo prostować włosy, żeby się nie niszczyły?

Instagramowe reels powstały w odpowiedzi na popularność TikToka i pojawiających się tam krótkich filmików o różnej tematyce. Teraz ten trend przeniósł się również na Instagram, gdzie użytkowniczki oraz użytkownicy chętnie dzielą się dynamicznie zmontowanymi nagraniami. Znajdziemy tam różne układy taneczne, trendy makijażowe, a także wiele zaskakujących domowych i urodowych trików. 

Nietypowe zastosowanie folii aluminiowej. Przetrzyj nią włosy i daj się zaskoczyć efektem wow

Elektryzujące się włosy... Trudno znaleźć osobę, która lubi taki efekt. Dla większości z nas jest to raczej zmora sezonu jesienno-zimowego, kiedy to do elektryzowania się włosów dochodzi najczęściej. Im włosy bardziej porowate i nieodpowiednio nawilżone, tym bardziej działają niczym magnes na jony dodatnie unoszące się w powietrzu, co skutkuje odpychaniem się jonów naładowanych tak samo, a w efekcie, elektryzowaniem się włosów. Im bardziej włos nawilżony, tym mniej podatny na ten proces. Aby tego uniknąć warto przykładać uwagę do odpowiedniej pielęgnacji. Co jednak zrobić, jeśli dbamy o włosy, a i tak od czasu do czasu pojawia się problem z elektryzowaniem? 

Otóż jest na to domowy, tani i banalnie prosty sposób, który przedstawiła na Instagramie pewna internautka. Okazuje się, że z pomocą przyjdzie nam kawałek folii aluminiowej. W momencie, gdy włosy się zelektryzują, wystarczy przetrzeć nim włosy. Wówczas w mig staną się przygładzone. 

Trik na elektryzujące się włosyTrik na elektryzujące się włosy https://www.instagram.com/mariaaiellohair/reels/

Pod filmikiem pojawiło się wiele komentarzy:

 Dziękuję Ci!!! Próbowałam i okazało się to bardzo pomocne
Nie znałam tego triku... dzięki
Dobra, to jest genialne!
Potrzebowałam tego lifehacka od lat!
OMG dziękuję bardzo! naprawdę potrzebowałam tej sztuczki

- czytamy.

Trik na elektryzujące się włosyTrik na elektryzujące się włosy https://www.instagram.com/mariaaiellohair/reels/

Więcej o: