Fryzury odmładzające dla kobiet po 40-stce. Te krótkie cięcia odejmą nie tylko lat, ale i kilogramów!

Krótkie włosy po 40-stce nie muszą być nudne. Wręcz przeciwnie. Mogą one sprawić, że ubędzie nam nie tylko kilka lat, ale i kilogramów. Wybraliśmy dla Was trzy najmodniejsze fryzury, dzięki którym włosy mogą nabrać nowego charakteru.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Grażyna Wolszczak walczyła z pocovidowym wypadaniem włosów

Chciałabyś przejść metamorfozę, ale nie wiesz jaką fryzurę wybrać? Wypróbuj te modne, krótkie cięcia, które odejmą Ci lat! Przedstawiamy trzy najlepsze propozycje, które niezależnie od zmieniających się trendów zawsze pozostają modne. 

Blunt chop, czyli odświeżenie klasycznego boba

Charakterystyczne dla tego cięcia są ostro zakończone pasma. Blunt chop doskonale sprawdzi się w przypadku kobiet o cieńszych włosach, które chciałyby nadać im optycznie więcej objętości. Fryzura ta fantastycznie podkreśla rysy twarzy, jednocześnie ją odmładzając. Dodatkowym atutem tego cięcia jest fakt, że włosy lepiej się układają i łatwiej je wystylizować. 

 

Angled bob to idealny wybór dla kobiet o okrągłym kształcie twarzy

To cięcie wyróżnia się dłuższymi pasmami przy twarzy, które przeważnie sięgają poniżej linii szczęki. Z tyłu włosy pozostają natomiast krótsze. Fryzura ta dodaje nam lekkości, a co najważniejsze nie tylko odmładza, ale też może odjąć kilka kilogramów. Idealnie sprawdzi się więc szczególnie w przypadku kobiet o okrągłym kształcie twarzy, ale nie tylko. 

 

Na jeżyka — odważne cięcie, którego efekt może być zaskakujący

Nie lubisz tracić czasu na długą pielęgnację i stylizację włosów? Cięcie na jeżyka będzie więc strzałem w dziesiątkę. Ta odważna fryzura odpowiednio wykonana wygląda niesamowicie kobieco. Warto zdecydować się przy niej także na nową koloryzację. Jaśniejsze refleksy czy delikatne ombre w połączeniu z tą fryzurą będzie wyglądać zjawiskowo. 

 
Więcej o: