Te krótkie fryzury damskie 2022 pięknie podkreślają kości policzkowe. Są idealne na wiosnę

Te krótkie fryzury damskie 2022 mają wiele zalet. Oprócz tego, że są nowoczesne i modne, świetnie wysmuklają optycznie twarz i podkreślają kości policzkowe. Są idealne dla brunetek, blondynek i rudych. Będą idealnie prezentowały się nie tylko wiosną.

Dla niektórych kobiet obcięcie włosów na krótko to bardzo odważny krok. Zdarza się, że nie wiemy, jak będziemy wyglądać w takiej fryzurze i czy będzie pasowała do naszego kształtu twarzy. Takie krótkie cięcie może znacząco zmienić nasz wygląd. Jeśli fryzura będzie odpowiednia — wizerunek zmieni się na plus. Prezentujemy fryzury, które optycznie wysmuklają twarz i podkreślają kości policzkowe lepiej niż kosmetyki do konturowania twarzy. To najmodniejsze fryzury na wiosnę 2022. 

Interesujesz się modą? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Agata Rubik ścięła włosy

Najmodniejsza fryzura damska na wiosnę? Mullet hair znów będzie hitem

W 2021 roku powróciła moda na popularną niegdyś fryzurę. "Czeski piłkarz" czy "mullet hair" to fryzura krótka i "z pazurem". Włosy są mocno wycieniowane, a charakteryzuje ją to, że pasma są z tyłu dłuższe a z przodu krótsze. Można je delikatnie tapirować, przez co wyglądają na gęstsze. To look odpowiedni dla kobiet w każdym wieku. Fryzura odmładza, a pasma pozostawione na wysokości uszu świetnie podkreślają kontur twarzy. Odpowiednio wystylizowane włosy typu "mullet" będą odpowiednie także na wielkie wyjście.

 

Najmodniejsze fryzury damskie 2022 są odważne i nowoczesne. Pixie cut w nowym wydaniu

Pixie cut to fryzura krótka i konkretna. A to dlatego, że aby ją uzyskać trzeba użyć maszynki do włosów, której część z nas może się nieco obawiać. Jeśli kobieta nosiła wcześniej długą fryzurę, to taka zmiana może być naprawdę spektakularna. Pixie cut to włosy z tyłu przycięte bardzo krótko, z pozostawioną dłuższą grzywką. Zazwyczaj jest stylizowana do góry, ale niektórym kobietom pasuje także grzywka prosta i zakrywająca czoło. W 2022 roku popularna będzie wersja pixie cut z mocno wystylizowanym przodem do góry i w jasnych tonach. Zwłaszcza szare i złote odcienie będą idealne na słoneczne, wiosenne dni.

 

Bob i Pixie, poznaj najmodniejszą fryzurę damską 2022 czyli Bixie

Od kilku lat kobiety najchętniej decydują się na fryzurę typu bob. Short bob jest krótszy z tyłu, dłuższy z przodu. Pasma układają się na linii policzków i kończą na wysokości brody. To fryzura odpowiednia dla każdego kształtu twarzy. Ciekawym trendem jest w ostatnim czasie łączenie boba z fryzurą pixie. W 2022 roku modne jest właśnie to połączenie, ze względu na nowoczesny wygląd i praktyczność. Takich włosów nie trzeba zbytnio układać. Mocno przystrzyżone z tyłu są uniesione optycznie do góry i wyglądają na gęstsze. Na takiej fryzurze świetnie prezentują się pasemka i typowy baleyage

 
Więcej o: