Skuteczne domowe sposoby na wypadanie włosów. Każdy z nas nieświadomie popełnia jeden z tych błędów

Masz dosyć wypadających włosów? To dość powszechny problem, który dotyczy nie tylko starszych osób. Często nie zdajemy sobie sprawy z przyczyn, które mogą się kryć za nadmiernym wypadaniem włosów. Czy istnieją na to sposoby? O tym warto wiedzieć. Te błędy powtarzamy notorycznie.

Dziennie utrata włosów na poziomie od 50 do 100 to akceptowalna norma. Każdy z nas ma średnio 100 000 tysięcy włosów, więc taki ubytek nie jest nawet zauważalny czy alarmujący. Sygnałem może być utrata większej ilości włosów, które gromadzą się na szczotce czy w odpływie prysznica po umyciu. W takim przypadku najlepiej skonsultować się z lekarzem. Dobrą opcją jest również stosowanie naturalnych i domowych metod na wypadające włosy oraz zmiana nawyków.

Zobacz wideo Jak Wiktora Gąsiewska dba o włosy? Są "oporne"

Małe wielkie zmiany, które mogą przynieść sporo korzyści

Chcąc powstrzymać problem wypadających włosów, warto zastanowić się nad wprowadzeniem kilku zmian w swoim życiu oraz sposobie odżywiania się. Te czynniki w znaczącym stopniu wpływają na kondycję włosów i skóry głowy, a zmiany to sygnał od organizmu, którego nie można lekceważyć. Co wypływa na wygląd i stan włosów?

  1. Zamiast ręcznika po umyciu włosów w celu osuszenia użyj bawełnianej koszulki. Unikniesz w ten sposób mechanicznych uszkodzeń struktury włosów.
  2. Zawsze przed snem zwiąż włosy w luźne upięcie. Podczas snu często zmieniamy pozycję ciała, włosy mogą się plątać, odgniatać i niszczyć. 
  3. Zadbaj o stosowanie suplementów wspierających włosy i skórę. 
  4. Wybieraj jedwabne akcesoria do włosów i poszewkę. Ta tkanina jest wyjątkowo delikatna i nie przyczyni się do naruszenia struktury włosów.
  5. Pamiętaj o częstym czesaniu pasm.
  6. Unikaj mocnych i ciasnych upięć.
  7. Wykonuj masaż skóry głowy. Pobudzisz w ten sposób i poprawisz ukrwienie skóry głowy.

Jajka, czyli źródło wielu cennych składników i sposób na wypadanie włosów

Każdy z nas zapewne słyszał o zbawiennych właściwościach jajek nie tylko w diecie, ale również w pielęgnacji. Produkt ten bogaty jest w wiele drogocennych pierwiastków, które wpływają na lepszy wzrost włosów. Stosując maskę do włosów na bazie jajek, możemy wspomóc pojawianie się nowych kosmyków i zapobiec utracie obecnych. Domowy kosmetyk nie wymaga dużego nakładu pracy.

Jak wykonać maskę? Jajko zmieszać z łyżką oliwy z oliwek oraz łyżką miodu w misce. Połączone składniki nałożyć na skórę głowy i włosy. Trzymać przez około 20 minut, następnie spłukać.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: