Najmodniejsza fryzura na 2022? Grzywka! Hitowe cięcia, które odmładzają i działają jak lifting

Wiosna to idealny czas na zmianę fryzury. W tym roku mocno cieniowane włosy wracają do łask, a prawdziwym hitem sezonu wiosenno-letniego będą grzywki, które mogą zapewnić ci spektakularną metamorfozę. Zainspiruj się takimi gwiazdami, jak Jennifer Lopez i odejmij sobie wizualnie nawet kilka lat.

Więcej o trendach i fryzurach znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Te gwiazdy miały kiedyś zupełnie inne fryzury. Poznajecie?

Bottleneck bangs

Ta grzywka jest jednym z większych trendów fryzurowych tej wiosny. Jest to cięcie okalające twarz, w którym najkrótsze kosmyki znajdują się na środku czoła, a po bokach stopniowo się wydłużają. Taka fryzura nie tylko łagodzi rysy twarzy, lecz także ją wyszczupla. Choć bottleneck bangs była już hitem w latach 70., to z czasem moda na nią osłabła. Teraz jednak powraca i znów podbija serca kobiet, w tym największych gwiazd show-biznesu.

Grzywka kurtynka 

Choć w tym sezonie grzywka kurtynka przyćmiona zostanie nieco przez wspomnianą wcześniej bottleneck bangs, to nadal będzie ona stylowym wyborem. To cięcie charakteryzuje się dłuższym, cieniowanym cięciem i okala twarz po obu stronach. Curtain bangs to jedna z tych fryzur, która pasuje niemal każdej kobiecie bez względu na wiek, kształt twarzy czy długość włosów. Optycznie wysmukla bowiem okrągłą twarz, kwadratowej łagodzi rysy, a pociągłe skraca. Ponadto, wizualnie odmładza i uwydatnia kości policzkowe. 

Prosta grzywka

Panie, które nie lubią kombinować, mogą pozostać przy klasyce. Prosta grzywka (dobrze obcięta) zawsze się obroni i wygląda fantastycznie niezależnie od sezonu. Dodatkowo pasuje niemal do każdej fryzury. W sezonie wiosna-lato 2022 można nosić ją z prostymi włosami, romantycznymi falami, niskim kokiem, czy luźnym upięciem z ozdobną klamrą.

Shaggy fringe

To z kolei opcja, która świetnie sprawdzi się u pań o naturalnie kręconych i falowanych włosach. Grzywka shaggy to bowiem nic innego, jak lekko rozczochrane, nieidealne i nieregularne pasma włosów pozostawione w artystycznym nieładzie. To niezmiernie lekka i dziewczęca fryzura. Tego typu fryzura optycznie dodaje objętości włosom i świetnie sprawdzi się u osób, które nie przepadają za długimi godzinami, spędzonymi przed lustrem.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: