Te sposoby na rozjaśnianie włosów w domu kosztują grosze! Płukanki, które przygotujesz z dwóch składników

Rozjaśnianie włosów silnymi środkami może osłabić kondycję włosów, a nawet podrażnić skórę głowy. Uzyskanie jaśniejszych refleksów nie musi jednak wiązać się z kosztownymi zabiegami fryzjerskimi. Warto wykorzystać naturalne i bezpieczne dla włosów metody. Ich przygotowanie jest banalnie proste.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak Wiktora Gąsiewska dba o włosy? Są "oporne"

Coraz cieplejsze dni i większa ilość słońca sprawia, że w przypadku wielu kobiet pasma stają się widocznie jaśniejsze. Promienie słoneczne nie są jednak najlepszym sposobem, aby nasze włosy zyskały jasne tony. Lepiej sprawdzą się domowe płukanki, przygotowane z naturalnych składników. Trzeba jednak pamiętać, aby podczas ich stosowania nie zapominać o nawilżaniu włosów. 

Rumianek to najpopularniejszy sposób na rozjaśnianie włosów w domu 

Płukanka przygotowana z rumianku to doskonała metoda na uzyskanie złocistych refleksów. Jest całkowicie bezpieczna dla włosów, dlatego możemy stosować ją nawet codziennie do momentu uzyskania pożądanego efektu. Wystarczy jedynie 2 torebki rumianku zalać 500 ml gorącej wody. Po ostygnięciu naparu płuczemy nim umyte włosy. Najlepiej owinąć je wtedy ręcznikiem i zostawić na 20 minut. Nie ma konieczności później go spłukiwać wodą

Sok z cytryny sprawdzi się nie tylko do rozjaśnienia włosów

Stosowanie soku z cytryny rozcieńczonego z ciepłą szklanką wody rozjaśni kolor włosów, a jednocześnie nada im gładkości i połysku. Po ostudzeniu płukanki warto przelać ją do buteleczki ze spryskiwaczem, która ułatwi aplikację. Rozpylamy ją na suche włosy i w zawiniętym ręczniku zostawiamy na 30 minut. Po tym czasie należy całość umyć włosy ciepłą wodą. 

Rozjaśniając włosy w domu postaw na niedoceniany rabarbar 

Sezon na rabarbar nie trwa długo, ale warto wykorzystać jego dostępność nie tylko do przygotowywania pysznych wypieków. Do płukanki potrzebujemy nie całej rośliny, a jedynie jej sproszkowanego korzenia. Można oczywiście ułatwić sobie nieco przygotowanie i kupić już gotowy produkt spotykany często pod nazwą rzewień. Sproszkowany korzeń zalany gorącą wodą można wzbogacić o kilka kropel soku z cytryny. Tak przygotowanym płynem płuczemy włosy i pozostawiamy na 15 minut. Później myjemy włosy ciepłą wodą.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: