Odmładzające fryzury dla 60-tek, które będą królować tej wiosny. Pasują do każdego kształtu twarzy!

Odmładzające fryzury dla 60-tek mają wiele zalet. Działają niemal jak lifting i optycznie wysmuklają i wygładzają twarz. Mogą także nadać jej blasku i odmłodzić nawet o 10 lat. Prezentujemy najciekawsze modne fryzury dla 60-tek na wiosnę.

60-tki przykładają zazwyczaj dużą wagę do swojego wyglądu. Bywa, że dobierają takie elementy swojej garderoby, a także fryzury, aby wyglądać młodziej. Takie "zabiegi" jak najbardziej działają. Odpowiedni strój czy stylizacja włosów mogą optycznie odjąć nawet 10 lat! Dzisiaj prezentujemy stylowe fryzury na wiosnę, które są odpowiednie dla każdego kształtu twarzy.

Interesujesz się modą? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wystarczy jeden ruch i ta broda zmieni się w oryginalny warkocz. Zobacz, jak to zrobić

Odmładzające fryzury dla kobiet po 60-tce. Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

Kształt twarzy może być różny, dlatego warto znać fryzury, w których będziemy wyglądać najkorzystniej. Panie o twarzy trójkątnej powinny dobierać fryzury średniej długości, takie jak bob, czy cięcia z grzywką spadającą na bok. Pasujące będą też stylizacje włosów mocno cieniowane. Dla kobiet z twarzą kwadratową rekomendowane są fryzury długie, najlepiej falowane, oraz asymetryczne. Kobiety również te po 60-tce których twarz ma okrągły kształt, mogą gustować we włosach długich, pełnych objętości. Twarz podłużna lub owalna świetnie będzie wyglądać np. w przypadku fryzur z grzywką. 

Ta fryzura dla kobiet po 60-tce pasuje do każdego kształtu twarzy i jest idealna na wiosnę

Jeśli chcesz znaleźć odpowiednią fryzurę dla swojego kształtu twarzy - postaw na bezpieczną i ponadczasową opcję. Idealna będzie np. fryzura o długości midi taka jak asymetryczny bob, prosty bob, czy bob w stylu boho - uznawany za nieco "poczochrany". Fryzurę typu bob łatwo ułożyć. Przy okazji świetnie wysmukla rysy, odejmuje lat i sprawdzi się na różne okazje. Wiosną będzie idealna w przypadku nieoczekiwanego wiatru. Szybko wraca na swoje miejsce i świetnie wygląda.

 

Fryzury z grzywką to idealne fryzury dla 60-tek! Optycznie odmładzają nawet o 10 lat

Grzywka kojarzy się zazwyczaj z fryzurami dziecięcymi, ale nie tylko. Jest jednym z atrybutów "młodego" wyglądu i właśnie o to chodzi! Kobiety po 60-tce śmiało mogą sięgać po tego typu stylizację włosów, niezależnie od kształtu twarzy. Hitem na wiosnę 2022 jest grzywka w stylu curtain bangs, oraz bottleneck bangs. Pierwsza rozdziela się na boki, zaznaczając kości policzkowe. Druga zaś jest nieco dłuższa niż linia brwi i dodaje charakteru całemu wizerunkowi. 

 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: