Najmodniejszy kolor włosów na 2022? Prawdziwą furorę będzie robić "drogi blond"

"Drogi blond" to koloryzacja, która stała się hitem i szybko zyskała miano najgorętszego koloru włosów 2022 roku. Taka fryzura podkreśla urodę oraz wizualnie odmładza. Zapewnia efekt wow, jest mało wymagająca i wcale nie wymaga częstych wizyt u fryzjera.

Więcej o trendach i fryzurach przeczytasz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Te gwiazdy miały kiedyś zupełnie inne fryzury. Poznajecie?

Wiosna to czas, kiedy wiele osób decyduje się na zmianę fryzury. Planując wizytę u fryzjera kobiety przeszukują trendy w poszukiwaniu najmodniejszych cięć oraz koloryzacji. Jeśli zatem masz ochotę na zmianę koloru, podpowiadamy, który kolor zrobi w tym sezonie największą furorę.

"Drogi blond" to najmodniejszy kolor włosów na 2022

Ten kolor blondu po raz pierwszy został tak nazwany przez znanego stylistę fryzur Toma Smitha, dyrektora kreatywnego Evo Hair. - W tym kolorze jest naprawdę delikatny kontrast, więc we włosach jest mniej cieni, ale nie jest to jeden ustalony kolor. Wciąż jest wielowymiarowy. Ogólnie jest to cieplejszy odcień, ale myślę, że na wiosnę naprawdę dobrze się sprawdzi - powiedział Smith w swoim filmie na Instagramie.

- Drogi blond to rozjaśnienie naszych "pandemicznych, łatwych w pielęgnacji blondów", przy jednoczesnym zachowaniu wymiaru, aby wszystko było miękkie i rozproszone. Klientki są gotowe na zmianę i chcą wrócić do trendu lżejszego koloru na lato, bez sięgania do tych platynowych pasemek, które były tak powszechne latem - mówi z kolei Amanda Lee , ambasadorka kolorów Moroccanoil i stylistka gwiazd.

'Drogi blond' to najmodniejszy kolor włosów na 2022'Drogi blond' to najmodniejszy kolor włosów na 2022 https://www.instagram.com/tomsmithhd/

Jak poprosić w salonie o koloryzację "drogi blond"?

Nazwa "drogi blond" nie jest jeszcze zbyt powszechna i idąc do fryzjera, nie każdy będzie wiedział, co dokładnie mamy na myśli. Rex Jimieson, Colorist & Color Educator w Maxine Salon w Chicago wyjaśnił, jak poprosić o taki kolor w salonie:

Powiedz, że chcesz albo foliowanie, albo pasemka balayage. To osobista preferencja, którą decydujesz, ale upewnij się, że będą one wykonane więcej niż jednym odcieniem blondu, w tym również nieco ciemniejszym, aby stworzyć głębię i wymiar.

Taka sesja koloryzacyjna może może być czasochłonna i droższa niż inne pasemka. Efekt jest jednak tego warty. Co więcej, tak pofarbowane włosy nie wymagają częstych wizyt u fryzjera i nie są wymagające w utrzymaniu.

Źródło: instyle.com

***
Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: