Przeciągnij po włosach nitką dentystyczną. Efekt? Z pewnością go nie pożałujesz

Co się stanie, jeśli przeciągniesz po włosach kawałkiem nitki dentystycznej? Wiele osób będzie zaskoczonych, ale ten popularny produkt ma również inne zastosowanie niż to, które powszechnie znamy. Okazuje się, że skutecznie usuwa włosowy problem, z którym często muszą mierzyć się kobiety. - Kiedy coś jest głupie, ale działa, nie jest głupie - komentują internautki.

Więcej urodowych trików znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak prawidłowo prostować włosy, żeby się nie niszczyły?

Instagramowe reels powstały w odpowiedzi na popularność TikToka i pojawiających się tam krótkich filmików o różnej tematyce. Teraz ten trend pojawił się również na Instagramie, gdzie użytkowniczki oraz użytkownicy chętnie dzielą się dynamicznie zmontowanymi nagraniami. Znajdziemy tam, podobnie jak na TikToku, różne układy taneczne, trendy makijażowe, inspiracje modowe, a także wiele zaskakujących domowych i urodowych trików

Nietypowe zastosowanie nitki dentystycznej. Przetrzyj nią włosy i daj się zaskoczyć efektem

Odstające włoski na głowie to problem niemal każdej właścicielki prostych lub lekko falowanych włosów. Trudno znaleźć osobę, która lubi efekt, zwykle każdą kobietę potrafią doprowadzić do furii. Bardzo często jest to spowodowane po prostu różnicą w rosnących włosach. Każdy mieszek włosowy ma bowiem swój własny cykl życia. Odstające włoski mogą być również efektem zniszczeń, np. spowodowanych zbyt agresywnym rozczesywaniem, czy związywaniem ich cienką i twardą gumką.

Sterczenie krótszych włosków jest zwykle reakcją na wysoką wilgotność powietrza - kosmyki chłoną wilgoć z otoczenia i zaczynają się puszyć. Zaradzić temu można oczywiście odpowiednią pielęgnacją. Bogate w emolienty wygładzające szampony, maski oraz olejki skutecznie wygładzą niesforne włosy. Nie zawsze jednak zadziałają natychmiast. Tu kluczem jest systematyczność. Ostatnio w sieci pojawił się jednak trik, który ma dawać natychmiastowy efekt wygładzenia włosów.

Mowa o sposobie z użyciem nitki dentystycznej. Według użytkowników oraz użytkowniczek Instagrama, wystarczy wziąć kawałek nitki dentystycznej i przeciągnąć nią po włosach od nasady, aż po całą długość. Ma to dać natychmiastowy efekt przygładzenia odstających kosmyków. Całe wideo do obejrzenia TUTAJ.

Nietypowy trik z nitką dentystycznąNietypowy trik z nitką dentystyczną https://www.instagram.com/daphsierra/

Omggg ten hack faktycznie zadziałał! Nić dentystyczna, dla uzyskania gładkich, nie odstających włosów

- napisała instagramerka, która postanowiła przetestować ten sposób na sobie.

Kiedy coś jest głupie, ale działa, nie jest głupie

- skomentowała jedna z internautek.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: