Sekret lśniących kosmyków? Domowy botox na włosy za 5 zł. Efekt lepszy niż po wizycie u fryzjera

W zależności od długości botox na włosy w salonie fryzjerskim może wiązać się z kosztem od 50 do nawet 400 zł. Gdyby tak równie imponujące efekty uzyskać za jedyne 5 zł? To możliwe i wiemy, jak to zrobić. Te domowe sposoby mogą zdziałać prawdziwe cuda.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Margaret ścięła włosy i pofarbowała na rudo. Podzieliła się nagraniami z wizyty u fryzjera

Temperatura, słońce, wiatr, kosmetyki, sposób stylizacji - na kondycję naszych włosów wpływ ma wiele czynników. Odpowiednia pielęgnacja jest więc kluczem do zachowania lśniących i zdrowo wyglądających kosmyków. Nie musi wiązać się to z drogimi zabiegami fryzjerskimi. W domowym zaciszu możemy zadać o włosy równie skutecznie. 

Botox na włosy - efekty tego zabiegu są zaskakujące

Botox na włosy ma przede wszystkim za zadanie odbudować zniszczoną strukturę włosa za pomocą wtłoczenia w nie składników odżywczych uzupełniających ubytki między korą a otoczką włosa. Efekt przeprowadzenia zabiegu jest widoczny od razu. Włosy bowiem: 

  • są nawilżone, 
  • wyglądają na grubsze i są bardziej lśniące, 
  • przestają się puszyć, 
  • są gładkie i łatwiej się rozczesują. 

Domowy botox na włosy za 5 zł. Wystarczą dwa składniki 

Efekt lśniących i gładkich włosów możemy uzyskać przygotowując płukankę na bazie octu jabłkowego. Pomaga ona domknąć łuski, dzięki czemu kosmyki są wygładzone, a jednocześnie usuwa z włosów osad odpowiadający za ich matowy wygląd. Wystarczy łyżkę octu wymieszać ze szklanką ciepłej wody. Taką mieszanką płuczemy włosy tuż po myciu i zostawiamy na kilka minut. Następnie spłukujemy całość ciepłą wodą. Zabieg ten można wykonywać nie częściej niż raz w tygodniu. 

Jako botox na włosy warto wypróbować również aloes. Ta maseczka zdziała cuda

Łatwiejsze rozczesywanie oraz miękkie i błyszczące kosmyków to są główne zalety stosowania aloesu na włosy. Dodatkowo może on się poszczycić również właściwościami nawilżającymi. Wystarczy jedynie dwa razy w tygodniu nanieść na włosy maseczkę przygotowaną z 3 łyżek żelu z aloesu oraz 2 łyżek soku z cytryny. Spłukujemy ją z włosów po około 40 minutach. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: