Sekret lśniących kosmyków? Domowy botox na włosy za 5 zł. Efekt lepszy niż po wizycie u fryzjera

W zależności od długości botox na włosy w salonie fryzjerskim może wiązać się z kosztem od 50 do nawet 400 zł. Gdyby tak równie imponujące efekty uzyskać za jedyne 5 zł? To możliwe i wiemy, jak to zrobić. Te domowe sposoby mogą zdziałać prawdziwe cuda.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Margaret ścięła włosy i pofarbowała na rudo. Podzieliła się nagraniami z wizyty u fryzjera

Temperatura, słońce, wiatr, kosmetyki, sposób stylizacji - na kondycję naszych włosów wpływ ma wiele czynników. Odpowiednia pielęgnacja jest więc kluczem do zachowania lśniących i zdrowo wyglądających kosmyków. Nie musi wiązać się to z drogimi zabiegami fryzjerskimi. W domowym zaciszu możemy zadać o włosy równie skutecznie. 

Kasia CichopekKasia Cichopek "zachwyca" kolorowym garniturem za 319,99 zł

Botox na włosy - efekty tego zabiegu są zaskakujące

Botox na włosy ma przede wszystkim za zadanie odbudować zniszczoną strukturę włosa za pomocą wtłoczenia w nie składników odżywczych uzupełniających ubytki między korą a otoczką włosa. Efekt przeprowadzenia zabiegu jest widoczny od razu. Włosy bowiem: 

  • są nawilżone, 
  • wyglądają na grubsze i są bardziej lśniące, 
  • przestają się puszyć, 
  • są gładkie i łatwiej się rozczesują. 

Domowy botox na włosy za 5 zł. Wystarczą dwa składniki 

Efekt lśniących i gładkich włosów możemy uzyskać przygotowując płukankę na bazie octu jabłkowego. Pomaga ona domknąć łuski, dzięki czemu kosmyki są wygładzone, a jednocześnie usuwa z włosów osad odpowiadający za ich matowy wygląd. Wystarczy łyżkę octu wymieszać ze szklanką ciepłej wody. Taką mieszanką płuczemy włosy tuż po myciu i zostawiamy na kilka minut. Następnie spłukujemy całość ciepłą wodą. Zabieg ten można wykonywać nie częściej niż raz w tygodniu. 

Gdzie można sprzedać włosy? Ceny wahają się od 1000 zł do nawet 15 000 złGdzie można sprzedać włosy? Ceny wahają się od 1000 zł do 15 000 zł

Jako botox na włosy warto wypróbować również aloes. Ta maseczka zdziała cuda

Łatwiejsze rozczesywanie oraz miękkie i błyszczące kosmyków to są główne zalety stosowania aloesu na włosy. Dodatkowo może on się poszczycić również właściwościami nawilżającymi. Wystarczy jedynie dwa razy w tygodniu nanieść na włosy maseczkę przygotowaną z 3 łyżek żelu z aloesu oraz 2 łyżek soku z cytryny. Spłukujemy ją z włosów po około 40 minutach. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: