Dwie łyżeczki tego produktu mogą rozwiązać nie tylko problem łupieżu. Znajdziesz go w swojej kuchni

Olej kokosowy na włosy to kuracja, którą można przeprowadzić samodzielnie w domu, uzyskując efekt jak po wyjściu z salonu. Produkt ten może nam pomóc nie tylko w walce z łupieżem, ale także znacznie poprawić kondycję włosów i skóry głowy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Kaloryczny, ale zdrowy. Olej kokosowy nie tylko w kuchni

W przypadku kosmetyków zdecydowanie sprawdzi się zasada, że im bardziej naturalny mają skład, tym lepsze efekty mogą przynieść. Dlatego, zamiast sięgać po kosztowne produkty z drogerii, lepiej wybrać te znajdujące się w naszej kuchni. W pielęgnacji włosów zaskakujące efekty możemy otrzymać, stosując regularnie olej kokosowy

Olej kokosowy na włosy to doskonały sposób na łupież. Jak go stosować?

To właśnie właściwości przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i nawilżające sprawiają, że olej kokosowy może skutecznie pomóc uporać się z łupieżem. Odżywia on bowiem nie tylko włosy, ale i skórę głowy, minimalizując ryzyko jej łuszczenia się. Wystarczy, że raz w tygodniu wetrzemy w skórę głowy 1-2 łyżeczki oleju. Po 15 minutach wystarczy zmyć go szamponem i gotowe. 

Olej kokosowy na włosy można połączyć także z innymi produktami wzmagając efekt 

Na mocno zniszczone włosy polecamy zaaplikować maseczkę przygotowaną z oleju kokosowego i miodu. Połączenie tych dwóch produktów pozwoli przywrócić włosom blask oraz pomoże zachować odpowiedni poziom nawilżenia. Wystarczy podgrzać razem 1 łyżkę oleju oraz miodu - do momentu uzyskania płynnej konsystencji. Ostudzoną maseczkę nakładamy na wilgotne włosy i pozostawiamy na 40 minut. Po tym czasie spłukujemy ją letnią wodą i myjemy włosy szamponem. Taką maseczkę możemy stosować dwa razy w tygodniu. 

Olej kokosowy i oliwa z oliwek, czyli idealna mieszanka do regeneracji włosów

Cienkie i kruche włosy potrzebują delikatnej, ale skutecznej pielęgnacji. W tym celu warto zatem zastosować maseczkę na włosy z tych dwóch składników. Stosowanie jej raz w tygodniu zapobiega łamaniu się włosów. Wystarczy dwie łyżeczki oleju kokosowego wymieszać z łyżeczką oliwy. Maseczkę wcieramy we włosy i zostawiamy na 45 minut. Spłukujemy ją, następnie myjemy włosy szamponem i aplikujemy odżywkę. 

Więcej o: