Jak wzmocnić włosy naturalnymi sposobami? Te metody sprawią, że odżyją i będą zachwycały wyglądem

Słabe włosy można zdefiniować jako wiotkie, opadające, cienkie lub wypadające. Rozdwojone końcówki, ekstremalna suchość lub nadmierne przetłuszczanie się włosów mogą być oznakami słabych włosów. Jak wzmocnić włosy, aby cieszyć się ich pięknym i zdrowym wyglądem?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Posiadanie słabych włosów jest uwarunkowane genetycznie lub może być spowodowane czynnikami hormonalnymi, takimi jak menopauza lub poród, tabletki antykoncepcyjne czy inne. Czynniki środowiskowe, takie jak ekspozycja na słońce, chlor lub słona woda, klimatyzacja lub ogrzewanie oraz zanieczyszczenia również mogą osłabić włosy. Normalnym zjawiskiem jest utrata od 100 do 150 włosów każdego dnia, ale ponieważ większość ludzi ma około 100 000 włosów na głowie, utrata ta nie jest znacząca. Jakie są domowe sposoby na wzmocnienie włosów?

Dorota Gardias "Drapieżna" Dorota Gardias w spodniach, które optycznie wydłużają nogi

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków? Tutorial krok po kroku

Jak wzmocnić włosy jajkami? Efekt jak botoks na włosy

Jajka są bogate w białko, które jest niezbędne dla mocnych, gęstych włosów. Stosowanie kuracji jajecznej raz lub dwa razy w tygodniu przez kilka tygodni może pomóc we wzmocnieniu i zagęszczeniu włosów. Aby zastosować kurację jajeczną:

  1. Ubij razem 1 lub 2 jajka.
  2. Nałóż mieszankę na skórę głowy i wilgotne włosy.
  3. Pozostaw na skórze głowy przez około 30 minut.
  4. Następnie dokładnie umyj włosy ciepłą wodą i delikatnym szamponem.

Co oprócz naczyń można myć w zmywarce? Co oprócz naczyń można myć w zmywarce? Lista może być zaskakująca

Jak wzmocnić włosy oliwą z oliwek? Efekt gładkich pasm jak keratyna na włosy

Oliwa z oliwek jest bogata w kwasy omega-3 i inne składniki odżywcze, które są niezbędne dla ogólnego stanu zdrowia, w tym dla zdrowia włosów. Stosowana bezpośrednio, oliwa z oliwek pomaga zagęścić włosy. Może także zmiękczać włosy i nawilżać suche obszary skóry głowy. Jak stosować oliwę z oliwek?

  1. Podgrzej oliwę do temperatury ciała.
  2. Wmasuj ciepłą oliwę w skórę głowy i włosy.
  3. Pozostaw na włosach przez około 30-45 minut.
  4. Zmyj ją łagodnym szamponem.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: