Ta koloryzacja ukryje odrosty i pozwoli na zapuszczenie długich pasm. Na czym polega technika shadow roots?

Coraz częściej kobiety w kwestii koloryzacji stawiają na zachowanie naturalności co do kolorów. Najlepszą opcją jest wypróbowanie techniki z cieniowaniem odrostów, czyli tzw. shadow roots. Ta koloryzacja ukryje odrosty i pozwoli na zapuszczenie dłuższych pasm.

Interesujesz się modą? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Widoczne odrosty nie są już oznaką zaniedbania. Wręcz przeciwnie, to jeden z głównych trendów ostatnich sezonów, czyli shadow root hair. Ta technika polega na tym, że włosy mają ten sam ciemny odrost i jaśniejsze końce, ale bez ostrego kontrastu między nimi. Fryzjer rozciąga farbę na całej długości włosów, tworząc efekt cienia. Odrosty i włosy znajdujące się najbliżej nasady pozostają nietknięte, a końcówki mogą być farbowane na jaśniejszy odcień. Koloryzacja cieniująca jest doskonałym rozwiązaniem, jeśli chcesz spróbować czegoś nowego i zrezygnować z tradycyjnej, jednoprocesowej koloryzacji włosów.

Pamiętacie Wioletkę z 'Rancza'? Magdalena Waligórska-Lisiecka ma teraz 41 lat. Jak wygląda?Pamiętacie Wioletkę z "Rancza"? Magdalena Waligórska ma teraz 41 lat

Zobacz wideo Idealny koczek w niecałą minutę? Zobacz, jak ekspresowo zrobić stylową fryzurę

Korzyści wynikające z techniki koloryzacji Shadow Root

Mówiąc o pozytywnych aspektach, jakie ta technika koloryzacji może wnieść do farbowania włosów i ogólnie życia to należy wiedzieć o kilku kwestiach. Shadow Roots:

  • dodają włosom lekkości i objętości,
  • zapewniają łatwą w utrzymaniu fryzurę, niewymagającą regularnego farbowania przez okres do trzech miesięcy,
  • pozwalają wyhodować swój naturalny kolor włosów do pożądanej długości,
  • pasują do każdej długości włosów,
  • dodają świeżości i naturalności wizerunkowi.

Kto wybiera tę technikę koloryzacji?

Jest to świetna opcja dla kobiet, które nie mają odwagi radykalnie zmienić swojego wizerunku oraz dla tych, które mają dość regularnych wizyt u fryzjera. Dziewczyny, które preferują swobodny styl, również będą zachwycone, ponieważ ta technika koloryzacji włosów tworzy nonszalancki efekt i jednocześnie wygląda szykownie.

 

Technika cieniowania odrostu. Na czym polega?

Przyciemnianie odrostu wymaga przestrzegania określonej metody. Stylista nakłada farbę na włosy, pozostawiając odrosty w niezmienionej formie. Ważne jest, aby przejście między kolorem odrostu a kolorem bazowym było miękkie i płynne. To właśnie ten szczegół sprawia, że włosy z cieniem u nasady wyglądają stylowo i schludnie. Pod względem koloryzacji, przejście to może być radykalne np. kasztanowe odrosty i popielato-blond końcówki. Może być również mniej widoczne np. z odrostami o jeden do dwóch odcieni ciemniejszymi od koloru bazowego.

 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: