Genialny sposób na puszące się włosy? Wystarczy skarpetka! Efekt cię zaskoczy

Skarpetka sposobem na puszące się włosy? Tak, to wcale nie pomyłka. Pewna influencerka podzieliła się swoim sprawdzonym trikiem, który zrobił furorę w sieci. Opublikowane wideo obejrzało już ponad 3 mln osób. Jeśli nie znosisz uczucia spuszonych włosów o poranku, koniecznie wypróbuj tego hacka!

Więcej porad i trików znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak prostować włosy, żeby się nie niszczyły?

Instagramowe reels powstały w odpowiedzi na popularność TikToka i pojawiających się tam krótkich filmików o różnej tematyce. Teraz ten trend przeniósł się również na Instagram, gdzie użytkowniczki oraz użytkownicy chętnie dzielą się dynamicznie zmontowanymi nagraniami. Znajdziemy tam m.in. trendy makijażowe, domowe porady, a także wiele zaskakujących urodowych trików.

Nietypowe zastosowanie skarpetki. Nałóż ją na włosy i daj się zaskoczyć efektem wow

Trudno znaleźć osobę, która lubi taki efekt puszących się włosów. Główną przyczyną jest odwodnienie kory włosa, które może być spowodowane częstym farbowaniem, gwałtownym rozczesywaniem, czy najczęściej nieodpowiednią pielęgnacją. Podstawowym sposobem na okiełznanie puszących się kosmyków jest dobra pielęgnacja oparta na emolientach, czyli regularnym olejowaniu i nakładaniu emolientowych masek i na zabezpieczaniu końców silikonowym serum. Te składniki pokrywają włosy ochronnym filmem, który zapobiega utracie wody, a co za tym idzie, puszeniu pasm.

Jednak co robić, gdy odpowiednio dbamy o włosy, a one podczas snu się puszą i rano nie wyglądają zbyt dobrze? Otóż jest na to domowy i banalnie prosty sposób, który przedstawiła na Instagramie pewna urodowa influencerka. Okazuje się, że z pomocą przyjdzie skarpetka. Wystarczy nałożyć ją na włosy na włosy tuż przed snem. Wideo z tym trikiem obejrzało już ponad 3 mln osób.

To takie stresujące, kiedy myjesz włosy, a następnego ranka wszystko się puszy... Jeśli jesteś taka jak ja i nie znosisz uczucia spuszonych włosów o poranku, spróbuj tego hacka! Używam też jedwabnej poduszki i to też mi bardzo pomaga

- napisała kobieta na Instagramie. Całe nagranie zobaczysz TUTAJ.

Genialny sposób na puszące się włosy? Wystarczy skarpetka!Genialny sposób na puszące się włosy? Wystarczy skarpetka! https://www.instagram.com/daphsierra/reels/ screen

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: