Jak dodać fryzurze objętości? Szczypanie włosów - sprawdzony trik profesjonalistów

Jak dodać włosom objętości? To jedno z najczęściej zadawanych pytań, dotyczących stylizacji włosów. Jak się jednak okazuje, jest to znacznie łatwiejsze, niż sądzimy. Swoim trikiem podzieliła się stylistka fryzur Emma Chen.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Jak dodać włosom objętości? Wizażystka i stylistki fryzur Emmy Chen odpowiedziała na to pytanie, dzieląc się na Instagramie swoim sprawdzonym, a przy tym niezwykle łatwym trikiem. To bowiem właśnie trójwymiarowe, pełne objętości fryzury są znakiem rozpoznawczym stylistki. Jak więc osiągnąć podobny efekt?

Zobacz wideo

Jak dodać włosom objętości?

Jak wyjaśniła Chen, kluczem do nadania objętości włosów bez sięgania po specjalistyczne produkty jest tworzenia na włosach różnych kształtów. Chodzi o stworzenie pewnego rodzaju wymiaru - tłumaczy. Efekt ten możemy uzyskać poprzez stylizowanie włosów w fale skierowane w przeciwnych kierunkach lub właśnie tzw. szczypanie, które doda włosom dodatkowego uniesienia.

 

Jak to zrobić? Wystarczy, że złapiemy palcami za nasze włosy u ich nasady, wykonując ruch podobny do szczypania i lekko utrwalimy je lakierem. W ten sposób włosy odbiją się od skóry głowy, zyskując na objętości, a efekt będzie świeży i naturalny. - Używanie zbyt dużej ilości produktu może być tak samo złe, jak nieużywanie żadnego produktu. Włosy stają się obciążone, wiotkie i poklejone - dodaje Chen, przestrzegając przed nakładaniem zbyt dużej ilości lakieru. 

 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: