Te fryzury najbardziej postarzają. Lepiej o nich zapomnij! Potrafią dodać nawet 15 lat

Fryzura potrafi spektakularnie odmienić nasz wygląd. Niestety, źle dobrana może okazać się kompletną katastrofą, a tego zapewne każda kobieta chciałaby uniknąć. Oto kilka błędów, których lepiej się wystrzagać. Są kiczowate i wizualnie potrafią postarzać nawet o 15 lat!

Więcej o fryzurach przeczytasz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Te gwiazdy miały kiedyś zupełnie inne fryzury. Poznajecie?

Postarzające fryzury: Zbyt jasny, zbyt ciemny, za ciepły, albo za zimny kolor włosów

Każdy ma inny typ urody i każdemu pasuje co innego. Jeśli chcemy, by kolor włosów wizualnie nas odmładzał, a nie postarzał, trzeba dobrać go odpowiednio pod kolor i ton cery, kolor oczu oraz naturalnych kosmyków. - Ciemne kolory nie postarzają. Natomiast źle dobrane koloryzacje do urody mogą stwarzać efekt niedopasowania. Czy jest na to jakieś rozwiązanie? Oczywiście, że tak! Poza doborem samego koloru należy zwrócić jeszcze uwagę na temperaturę barwy. U niektórych kobiet lepiej będą wyglądać ciepłe, a u niektórych zimne odcienie. Dzięki takiemu dopasowaniu lub dodaniu subtelnych refleksów nawet na ciemnych włosach tracimy strukturę płaskiej fryzury bez wyrazu, która właśnie niektórym może dodawać kilku lat - powiedział w rozmowie z nami stylista fryzur, Łukasz Szymczak.

Postarzające fryzury: Układanie krótkich włosów na wałki

Doskonale pamiętamy, że jeszcze 20 lat temu niemal każda dojrzała kobieta nosząca krótkie włosy układała je na wałki. Dostrzec to można m.in. na zdjęciach w rodzinnych albumach. Dziś coraz częściej się od tego odchodzi. Wiele kobiet zdało sobie bowiem sprawę, że takie włosy po prostu dodają lat. Dojrzałe panie powinny zdecydowanie unikać tego typu stylizacji. Zamiast tego, lepiej zainspirować się gwiazdami Hollywood i postawić na cięcie typu pixie cut - modne, stylowe, pełne klasy i nie wymaga układania na wałki.

Postarzające fryzury: Mocno natapirowane włosy

O ile delikatne podtapirowanie włosów na większe wyjścia i szczególne okazje może prezentować się dobrze, o tyle zbyt duża objętość na włosach wygląda nienaturalnie, kiczowato i tanio. Zwykle dochodzi do tego spora ilość lakieru, co tworzy na głowie postarzający hełm. Co więcej, tapirowanie kosmyków bardzo źle wpływa na ich kondycje. Zbyt częste może prowadzić do łamania i nadmiernego wypadania włosów.

Postarzające fryzury: Mocno wyprostowane pasma

Dojrzałe kobiety, szczególnie te, które nie mogą pochwalić się gęstymi włosami powinny zrezygnować z prostowania włosów. Włosy z wiekiem stają się zwykle znacznie cieńsze, co tego typu stylizacja tylko podkreśla. W dodatku mocno wyprostowane włosy u dojrzałych pań szybko wyglądają na przetłuszczone. najlepiej postawić na takie cięcie, które pozwoli układać włosy za pomocą suszarki, a przy wyjątkowych okazjach, postawić na fale, które dodają objętości i optycznie odmładzają.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: