Nie wylewaj wody po ziemniakach. Zdziwisz się, do czego może się przydać

Wielu z was słyszało pewnie o świetnych efektach, jakie przynosi stosowanie wody ryżowej na włosy. Jest to jeden z najstarszych sekretów pielęgnacyjnych Japonek, których w ostatnich latach zyskał na popularności. Okazuje się, że w pielęgnacji włosów możemy wykorzystać także wodę po ziemniakach!

Więcej ciekawych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak zaoszczędzić czas i zadbać o środowisko przy częstym używaniu drukarki?

Piękne i lśniące włosy to marzenie wielu z nas. Jak możemy osiągnąć ten efekt? Z pomocą przychodzą bardzo proste i tanie domowe sposoby. Jednym z nich jest wprowadzenie do swojej rutyny pielęgnacyjnej... wody po ziemniakach.

Nie wylewaj wody po ziemniakach 

Po ugotowaniu ziemniaków zazwyczaj wylewamy wodę. Jednak naszym zdaniem warto to zmienić. W czasie gotowania ziemniaków cenne składniki odżywcze, takie jak witaminy, minerały oraz skrobia, częściowo przechodzą do wody. Dzięki temu tak powstała mieszanka zawiera między innymi:

  • witaminy: A, E, K,
  • a także żelazo,
  • magnez,
  • wapń,
  • potas
  • i fosfor.

Dlatego też wiele osób wodę po ziemniakach stosuje w formie płukanki na włosy. Jest to jeden z najlepszych domowych kosmetyków, który nie tylko nawilża, lecz także wzmacnia pasma. Co więcej, zmniejsza ich przetłuszczanie. Warto więc przekonać się, jak sprawdzi się w naszym przypadku. 

Woda po ziemniakach. Płukanka na włosy krok po kroku

Płukanka służy do opłukiwania pasm po umyciu ich szamponem i nałożeniu odżywki. Podpowiadamy, jak ją przygotować i jak z niej korzystać. Co istotne, w tym przypadku najlepiej sprawdzi się woda, do której nie dodaliśmy soli.

  1. Po ugotowaniu ziemniaków odlewamy wodę do pojemnika (najlepiej z aplikatorem), z którego będziemy aplikować ją na włosy. 
  2. Następnie musimy pozostawić ją na włosach na mniej więcej pięć minut i spłukać letnią wodą.
  3. Nie zapomnijmy także o delikatnym wmasowaniu jej w skórę głowy. 

Podobnie jak w przypadku innych domowych kosmetyków bardzo ważna jest regularność i cierpliwość. Dla uzyskania jak najlepszych efektów płukankę należy stosować raz na tydzień.

Więcej o: