Kosztuje 2 zł, a działa na włosy jak zabieg za 300 zł. Efekt? Będą lśniące i gładkie

Na pewno słyszeliśmy o laminowaniu włosów. Zabieg w salonie fryzjerskim wielu zniechęca ceną. Okazuje się, że można przeprowadzić podobny zabieg w domowych warunkach. Efekt? Włosy wyglądają jak o gwiazdy filmowej!

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl  

Laminowanie włosów galaretką. Na czym polega zabieg?

Laminowanie włosów zabezpiecza powierzchnię włosów. Dzięki barierze ochronnej włosy stają się lśniące, gładkie, a dodatkowo są chronione przed urazami mechanicznymi. Taki zabieg można przeprowadzić w domowym zaciszu. Wydamy na niego jedynie kilka złotych, bo tyle kosztuje galaretka spożywcza. Macie ją w swojej kuchni?

Laminowanie włosów galaretką. Efekty

Dlaczego warto przeprowadzić laminowanie włosów galaretką? Zabieg ten zatrzymuje wilgoć w środku włosa. W ten sposób będą lśniące, miękkie, zabezpieczone przed urazami mechanicznymi. Dodatkowo to świetny sposób na zapobieganie puszeniu się i elektryzowaniu włosów.

Zobacz wideo Domowe SPA Anny Lewandowskiej – Laminowanie Włosów

Laminowanie włosów galaretką. Przepis na laminat i sposób laminowania

Laminacja włosów galaretką wymaga jedynie przygotowania prostej mieszaniny. Wszystkie składniki masz z pewnością w domu. Potrzebujesz:

  • 1-2 łyżki galaretki,
  • 3-4 łyżki gorącej wody,
  • miseczka do wymieszania składników,
  • odżywka lub maska do włosów,
  • folia, którą owiniesz włosy,
  • ręcznik.

Jak wykonać zabieg? Umyj włosy i osusz je ręcznikiem. Kiedy będą naturalnie schły, przygotuj miksturę. Wymieszaj wszystkie składniki. Mieszanina nie może mieć żadnych grudek. Zostaw ją do przestygnięcia. Gdy nie będzie już gorąca, ale będzie jeszcze ciepła, dodaj do niej łyżkę odżywki do włosów. Wymieszaj i nałóż miksturę na włosy. Rob to pasmo po paśmie. Włosy muszą być pokryte w całości, ale nie wklepuj mikstury w skalp. Owiń włosy folią spożywczą i ręcznikiem. Trzymaj włosy w takim kokonie przez około 45 minut. Następnie spłucz laminat i wysusz włosy. Efekt utrzyma się przez mniej więcej dwa tygodnie.

Więcej o: