Nie masz pod ręką gumki do włosów? Z tym patentem na warkocza to nie problem!

Warkocze to jedne z bardziej lubianych przez kobiety fryzur. Są proste, szybkie i nie wymagają specjalnych umiejętności fryzjerskich. W dodatku świetnie sprawdzają się w sezonie letnim. Jednak co zrobić, gdy chcemy upiąć w ten sposób swoje kosmyki, ale nie mamy pod ręką gumki do włosów? Jest na to prosty patent, który powinna znać każda kobieta. Może przydać się nie raz!

Więcej o fryzurach przeczytasz na Gazeta.pl

W sezonie letnim warkocze to prawdziwy hit w stylizacji włosów. W zależności od sposobu wykonania sprawdzają się bowiem zarówno na co dzień, jak i podczas ważnych okazji. Na co dzień kobiety zwykle stawiają na klasyczny warkocz, który upiąć można w ekspresowym tempie.

Jak zapleść włosy bez gumki?

Klasyczny warkocz najlepiej wygląda na półdługich oraz długich włosach. Co ciekawe, do jego wykonania nie potrzebujesz nawet gumki do włosów. Jak to możliwe? To prostsze niż myślisz! Wystarczy tylko zastosować patent przedstawiony na naszym wideo. Aby takiemu warkoczowi nadać letniego klimatu boho, wystarczy puścić przy twarzy kilka luźnych kosmyków.

Idealna fryzura na lato to taka, która jak najmniej grzeje i w której kosmyki nie przyklejają się do rozgrzanej i często spoconej skóry. Czasem jednak bywa tak, że mimo wysokich temperatur wychodzimy z domu w rozpuszczonych włosach, jednak w ciągu dnia kosmyki zaczynają nam bardzo przeszkadzać, ale nie mamy ze sobą gumki do włosów ani spinki, by je upiąć. W takich wypadkach trik ten może okazać się zbawienny. 

Więcej o: