Jak zakręcić włosy na noc? Banalnie prosty sposób, który nie niszczy kosmyków

Loki to klasyczna stylizacja, która nigdy nie wychodzi z mody. Jak uzyskać taki efekt? Zazwyczaj w takich przypadkach korzystamy z lokówki. Niestety, gdy robimy to często i zapominamy o odpowiedniej ochronie, nasze pasma stają się łamliwe i przesuszone. Znamy jednak metodę, która jest znacznie bezpieczniejsza dla włosów.
Zobacz wideo

Zaczęło się od stylizacji włosów na pasek od szlafroka. Mimo że metoda ta cieszyła się sporym zainteresowaniem, nie w każdym przypadku zapewniała oczekiwane efekty. Wtedy pojawiły się specjalne wałki do loków. Obecnie są one dostępne w wielu sklepach. Znajdziecie je m.in. na Allegro oraz w drogeriach sieci Rossmann (wałek do loków For Your Beauty, cena: 30,99 PLN).

Jak uzyskać piękne loki bez użycia ciepła? 

Loki bez użycia ciepła od jakiegoś czasu to hit mediów społecznościowych. Zarówno na TikToku, jak i Instagramie możemy znaleźć wiele poradników, z których dowiadujemy się, jak osiągnąć najlepszy efekt.  To bezpieczniejsza metoda, która nie dość, że jest banalnie prosta, to dodatkowo nie niszczy włosów. Idealnie sprawdzi się w przypadku posiadaczek włosów do ramion lub dłuższych. Podpowiadamy więc, jak uzyskać piękne fale bez użycia ciepła. 

  • Umyj włosy i je osusz;
  • w momencie, gdy rozpoczniesz stylizację kosmyki mogą być już suche lub jeszcze lekko wilgotne;
  • rozczesz kosmyki i podziel je na dwie części;
  • jeśli chcesz, by stylizacja była trwalsza, możesz delikatnie spryskać włosy mgiełką stylizacyjną lub nałożyć odrobinę pianki na całą długość kosmyków;
  • weź do ręki niewielkie pasmo włosów znajdujące się najbliżej twarzy i zacznij zwijać je wokół wałka;
  • następnie do pierwszego pasma dobierz kolejne i kolejne, owijając je wokół wałka;
  • z taką kombinacją połóż się spać;
  • rano wyjmij wałek.

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

 

Więcej o: