Jak wizualnie odmłodzić się fryzurą? O tym powinny pamiętać dojrzałe kobiety

- Naczelna zasada pięknych włosów to... pielęgnacja. Ona jest niezmiernie ważna niezależnie od wieku. Włosy, które są nawilżone i wypielęgnowane nie zdradzają wieku. Dlaczego? Faktem jest to, że włosy, tak jak i skóra, z wiekiem mogą tracić na jakości. Nie tylko ze względu na zmiany hormonalne - mówi Łukasz Szymczak, stylista fryzur oraz właściciel sieci salonów Luisse. Ale można temu zaradzić! Jak o włosy powinny zadbać kobiety dojrzałe? I jakie fryzury idealnie sprawdzą się u kobiet w kwiecie wieku?
Zobacz wideo Te gwiazdy miały kiedyś zupełnie inne fryzury. Poznajecie?

Poza pielęgnacją, odpowiednim nawilżeniem włosów i dostarczeniem im od środka witamin, minerałów oraz suplementów, które będą dbać o zdrowie skóry i włosów (a także cebulek) bardzo ważne jest pomijanie pewnych stylizacyjnych kwestii, które zdecydowanie mogą dodawać kobietom dojrzałym lat. Przede wszystkim mowa o bardzo jaskrawych koloryzacjach, zwłaszcza całościowych, które mogą podkreślać ubytki włosów. Poza tym naturalne odcienie, dopasowane do cery i urody balansują z ogólnym wizerunkiem, nie podkreślając tym samym ewentualnych problemów z włosami.

Odpowiednia koloryzacja

Warto postawić na koloryzację wykonywaną, np. metodą air touch, która w nierównomierny sposób od nasady rozmieszcza pasma rozjaśnianych włosów, dodając im jednocześnie lekkości i młodzieńczego looku, który spowodowany jest pojaśnieniami, jak po wakacjach w ciepłych krajach. Taka koloryzacja przedłuża także czas do kolejnej wizyty u fryzjera, ponieważ odrost dłużej zachowuje swoją świeżość, dzięki temu, że pojaśnienia są na różnych wysokościach. Popularny niegdyś baleyage z równomiernie rozmieszczonymi pasemkami, na jednej wysokości i dającymi efekt koloryzacji jak od linijki może zbytnio uwydatniać odrost, zwłaszcza u kobiet, u których pojawiają się już siwe włosy.

Dopasowane cięcie

Odpowiednia długość włosów i nadanie kształtu fryzurze, np. poprzez popularny obecnie long bob czy krótsze pasma grzywki otulające twarz (tzw. curtain bangs) zawsze odejmują kobiecie lat. Należy wystrzegać się zapuszczania włosów za wszelką cenę, jeśli utraciły one swoją gęstość. Poza tym odchodzi się od mitu, że tylko długie włosy dają efekt odmłodzenia. Należy skupić się na tym, że włosy zadbane, podcięte i "z charakterem" to te strzyżenia, które odejmują parę wiosen z metryki. I dodają pewności siebie!

Postaw na naturalność i słuchaj swoich włosów

Są kręcone? Wydobądź z nich naturalny skręt. Są proste? To także jest pożądane, dodaj do codziennej pielęgnacji lekkie olejki o wodnistej konsystencji, które wygładzą strukturę i stworzą efekt tafli. Nie masz czasu od rana wystylizować włosów? Zwiąż je w lekkiego koka przy pomocy materiałowej frotki, a rano efekt naturalnych fal gwarantowany. Kontrolowany nieład na głowie dodaje uroku i wdzięku.

Blond nie każdego odmładza

U kobiet dojrzałych dużo lepiej sprawdzają się koloryzacje na ciemniejsze kolory. Dlaczego? Ponieważ włosy kobiet dojrzałych najczęściej wykazują wysokoporowatą strukturę. A to właśnie ciemne kolory bardziej odbijają światło, co z kolei sprawia, że wyglądają na zdrowsze.

Last, but not least... pewność siebie, to podstawa. Kobieta, która wystylizowana jest w odpowiedni nastrój to kobieta, która zwraca na siebie uwagę, dobrze czuje się w swojej skórze, lubi o siebie dbać i podkreślać swoje piękno, które niezależnie od wieku, jest w każdej z nich.

Więcej o: