Co zrobić, żeby włosy rosły jak szalone? Pomoże produkt, który masz w swojej kuchni

Zdarza się, że domowe kosmetyki sprawdzają się równie dobrze, co te drogeryjne. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tej teorii jest sok z cebuli. Podpowiadamy, jak przygotować ten domowy kosmetyk i jak go stosować. W wielu przypadkach bardzo skuteczna jest też maseczka z drożdży.

Warto na samym początku zaznaczyć, że piękne włosy zaczynają się od zadbanego skalpu. Dlatego też warto do swojej pielęgnacji wprowadzić peelingi skóry głowy. Możesz przygotować je samodzielnie lub skorzystać z gotowych kosmetyków. Taki zabieg warto wykonywać przynajmniej raz w tygodniu.

Regularne peelingi pobudzą cebulki włosów. Poza tym dzięki nim skóra głowy stanie się dotleniona i odżywiona. Wszystko to sprawi, że kondycja i wygląd naszych pasm ulegną poprawie.

Sok z cebuli na włosy

Cebula jest cennym źródłem siarki, która pozytywnie wpływa na wytwarzanie tkanek kolagenowych. Z kolei to przyspiesza wzrost włosów. Przygotowanie cebulowej maseczki jest bardzo proste. Oto przepis krok po kroku.

  • Cebulę siekamy na bardzo drobne kawałki.
  • Aby uzyskać z nich sok, musimy je zmiażdżyć.
  • W takiej postaci kosmetyk jest już gotowy do naniesienia na skalp.
  • Wystarczy, że przetrzymamy go na głowie przez 15 minut, a następnie zmyjemy i umyjemy ją szamponem.

Domowa maseczka drożdżowa

Natomiast ten domowy kosmetyk nie tylko zapobiega łamaniu się i wypadaniu kosmyków, lecz także przyspiesza ich porost, poprawia elastyczność, a także oczyszcza skórę głowy. Jak ją przygotować? Oprócz drożdży piekarskich (1/2 kostki) będziesz potrzebowała także dwóch łyżeczek oleju rycynowego oraz dwóch łyżeczek żelu aloesowego.

  • Dokładnie wymieszaj ze sobą drożdże, olej rycynowy oraz żel aloesowy (do uzyskania jednolitej konsystencji).
  • Zwilż włosy wodą.
  • Nałóż maseczką na skórę głowy.
  • Dla lepszego efektu owiń głowę folią spożywczą.
  • Zmyj maseczkę po mniej więcej 30 minutach.

Mimo że istnieje kilka domowych recept na pobudzenie cebulek, musimy pamiętać, że tempo wzrostu włosów jest kwestią bardzo indywidualną, uwarunkowaną genetycznie. Nie każdy sposób sprawdzi się więc w naszym przypadku. Warto jednak spróbować.

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: