Jak zagęścić włosy? Weź 5 zł i idź do sklepu. Kosmyki będą rosły błyskawicznie!

Jak zagęścić włosy domowym sposobem? To pytanie zadaje sobie sporo z nas, czesząc przed lustrem swoje rzadkie kosmyki. Na szczęście wystarczy kilka tanich produktów, które znajdziesz w swojej kuchni. Dzięki nim odzyskają swój dawny blask. Będą też na nowo gęste i mocne!

Istnieje wiele czynników, przez które włosy słabną. Może być to kwestią zbyt wysokiej lub niskiej temperatury, braku odpowiednich witamin w organizmie, czy regularnego, niezdrowego odżywiania. Kosmykom nie służą też przyjmowane przez nas leki. Całe szczęście, obok drogich zabiegów istnieją też proste, domowe sposoby, które sprawią, że włosy odzyskają swą dawną świetność i na nowo będą cieszyć nasze oko.

Jak zagęścić włosy? Wystarczy, że wykorzystasz ten kuchenny produkt

Aby zagęścić włosy i pobudzić je do wzrostu, wystarczy użyć w tym celu znalezionego wcześniej w kuchni octu jabłkowego. Najpierw trzeba rozcieńczyć produkt z wodą destylowaną (około 1/4 szklanki octu na 500 ml wody) i powstałą miksturę nałożyć na kilka minut na włosy. Po tym czasie należy obficie spłukać je letnią wodą. Można też dodać kilka kropel do szamponu, co również powinno przynieść pożądany efekt. Z tego sposobu nie należy jednak korzystać zbyt często, gdyż ocet jabłkowy na dłuższą metę ma działanie wysuszające. Pamiętaj, by używać go bardzo ostrożnie, tak, by nie dostał się do oczu, co może bardzo zaszkodzić zdrowiu.

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków?

Wyciągnij z lodówki jajka i przygotuj z nich miksturę na włosy

Jak to działa? Jajka to bogactwo białka, które sprawia, że włosy są gęste, mocne i zdrowe. Stosowanie maski z ubitych jajek to bardzo znany sposób, który może w kilka tygodni pomóc im odzyskać dawny, pożądany wygląd. Nakładaj ją 1-2 razy w tygodniu. Przygotowanie jest banalnie proste. Ubij jajko, nałóż je na włosy i pozostaw na głowie przez około 30 min, po czym spłucz dokładnie letnią wodą i umyj kosmyki ponownie szamponem. 

Prawidłowa technika mycia głowy to klucz do sukcesu

Większość znanych patentów polega na tym, by pobudzić cebulki włosów do wzrostu. Okazuje się, że istotna jest też technika, którą wykorzystujemy podczas mycia naszych kosmyków! Celem zagęszczenia ich, najpierw należy dokładnie wmasować produkt do pielęgnacji (szampon, odżywka bądź maska) w skórę głowy okrężnymi ruchami, po czym spłukać, by po chwili nałożyć ponownie specyfik na resztę włosów i powtórzyć tę czynność. Głowa powinna być skierowana do tyłu, a nie w dół. Należy też unikać mycia gorącą wodą.

Więcej o: