Kosztuje tylko 5 zł, a działa jak keratyna na włosy za 300 zł. Dzieci uwielbiają ten produkt

Zazwyczaj jeśli kobieta ma na głowie fale, to marzy o prostych włosach. W tym celu często wykorzystuje prostownicę, która na dłuższą metę nie ma korzystnego działania na kosmyki. Na szczęście są domowe sposoby, które są tanie, skuteczne i działają jak keratyna na włosy.

W telewizji leci reklama produktu, a przedstawiająca go kobieta ma piękne, długie, lśniące i, przede wszystkim, idealnie proste włosy, o których marzy wiele z nas. Nie każdego stać niestety na regularne chodzenie do salonów fryzjerskich i poddawanie się skutecznemu keratynowemu prostowaniu włosów, czy kupowanie drogich specyfików, które mają przynieść podobny rezultat. W takim wypadku z pomocą mogą przyjść tanie, domowe sposoby, dzięki którym osiągnięte efekty będą podobne, a wymykające się spod kontroli fale odejdą w zapomnienie.

Zobacz wideo Jak prawidłowo prostować włosy, żeby się nie niszczyły?

Co działa podobnie jak keratyna na włosy? Odpowiednie suszenie kluczem do sukcesu

Aby otrzymać efekt prostych włosów po każdym myciu, warto poznać odpowiednie sposoby ich suszenia. W tym celu warto robić to chłodnymi podmuchami na płaskiej i dużej szczotce. Nie należy dmuchać suszarką we wszystkich kierunkach, bo wzburzanie włosów dodatkowo je podkręca. Wystarczy robić to delikatnie, od góry do dołu jednocześnie czesać włosy wcześniej przygotowaną szczotką z góry na dół.

Jeśli nie wiesz, czym można zastąpić keratynowe prostowanie, wykorzystaj mąkę ziemniaczaną

Warto poszperać w kuchennych szafkach, by znaleźć kupioną jakiś czas wcześniej paczkę mąki ziemniaczanej. Skrobię można dodać bezpośrednio do odżywek na włosy, ale jest też inny sposób. Kisiel, który można wykonać z mąki w domowych warunkach, zdecydowanie obciąża włosy, dzięki czemu zapobiega ich skrętowi. Wystarczy wymieszać łyżkę produktu w szklance zimnej wody, a następnie przelać roztwór do zagotowanych wcześniej 3 l wody i energicznie wymieszać. Ważne, żeby woda była gorąca. Po wystygnięciu wystarczy nałożyć gotowy kisiel na włosy, zawinąć w folię spożywczą i pozostawić na 30 minut, a po tym czasie spłukać maskę wodą. 

Co zamiast prostownicy? Mieszanka z mleka i jaj kurzych

Aby wykonać maskę, dzięki której można pozbyć się falowanych włosów, wystarczy zmieszać 1 rozbite jajko w szklance mleka. Po nałożeniu po całej długości na włosy trzeba odczekać 30 minut i umyć je tak, jak zawsze szamponem. To dodatkowy sposób na wzmocnienie i wygładzenie kosmyków.

Więcej o: