Co zrobić, żeby włosy się nie przetłuszczały? Dzięki tym sposobom zachowasz świeżość fryzury na dłużej

Włosy dodają urody wielu osobom. Wymagają jednak częstej pielęgnacji, co bywa trudne i czasochłonne. Niektórzy mają też problem z nadmiernym ich przetłuszczaniem. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym włosy na dłużej zachowają świeżość i będą cieszyć nas swoim wyglądem.

Problem przetłuszczających się włosów dotyka wielu ludzi na całym świecie, szczególnie w wieku nastoletnim. Dla niektórych to istny dramat, gdyż zmuszeni są do mycia ich nawet codziennie. Nie dość, że jest to niewygodne, to zajmuje też dużo czasu. Najczęstszą przyczyną takiego stanu rzeczy są zmiany hormonalne, stres, częsty wysiłek fizyczny, zbyt częste ich olejowanie i upały, ale istotna jest również nieprawidłowa pielęgnacja kosmyków. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym można przedłużyć ich świeżość.

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Co zrobić, żeby włosy się nie przetłuszczały? Popularny peeling z sodą może pomóc

Peeling z sody oczyszczonej należy do jednego z najpopularniejszych sposobów walki z przetłuszczającymi się kosmykami. Aby go wykonać, należy wymieszać z szamponem jedną łyżeczkę tego produktu. Wmasowaną w skórę głowy miksturę powinno się pozostawić na 8-10 minut, a później trzeba ją zmyć. Ostatnim krokiem jest standardowe umycie włosów szamponem bez tego dodatku.

Jeśli nie wiesz, jak często powinno się myć włosy przetłuszczające, to odpowiedź może cię zaskoczyć

Okazuje się, że zbyt częste, a zwłaszcza codzienne mycie włosów pobudza gruczoły łojowe do działania, przez co przetłuszczanie się kosmyków następuje coraz szybciej. Warto kilka razy wstrzymać się z umyciem lekko przetłuszczonej już skóry głowy (najlepiej w dniu, w którym wiemy, że nie mamy potrzeby wyjścia z domu). Można również częściej spinać i związywać włosy, co zmniejszy produkcję sebum, a samo mycie dobrze ograniczyć do 2-3 razy w tygodniu. Istotne jest, by myć włosy rano — podczas snu i przekręcania się na poduszce i w pościeli, włosy narażone są na uszkodzenia, a skóra głowy poci się, przez co po obudzeniu może okazać się, że fryzura jest nieświeża.

Co pomaga na przetłuszczające się włosy? Dobrze sprawdzi się maseczka z drożdży!

Aby przygotować maseczkę z drożdży na włosy, wystarczy zalać 100 g produktu szklanką ciepłego mleka. Po wymieszaniu papka jest gotowa do użycia. Należy nałożyć ją na skórę głowy, spłukać po około 25 minutach, a następnie umyć włosy standardowym sposobem.

Więcej o: