Te kobiety nie wstydzą się siwych włosów i uczyniły z nich swój atut. Z dumą prezentują je w social mediach

Siwe włosy to od wielu lat temat do dyskusji wśród kobiet. Zdania w tej kwestii są niezwykle podzielone. Część z pań stawia na naturę i nie koloryzuje włosów, druga część zaś regularnie uczęszcza do fryzjera, by pozbyć się przebijającej się siwizny i odrostów. Oto kobiety, które zaakceptowały naturalność i postanowiły zafundować sobie srebrny kolor pasm.

Niektóre kobiety należą do grupy pań, która postanowiła zaakceptować płynący czas czy zmiany, jakie się z tym wiązały m.in. coraz więcej siwych pasm na głowie i postawiły na kolor zgodny z naturą. Teraz z dumą prezentują swoje fryzury w social mediach.

Zobacz wideo Katarzyna Figura "będzie się starzeć z godnością"? "Ciężko jest uzyskać siwe włosy"

Moda na siwe włosy. Zainspiruj się kobietami, które postawiły na całkowitą naturalność

Siwe włosy to nie tylko symbol starzenia się, to również oznaka mądrości, siły oraz doświadczenia. Siwienie błędnie kojarzone jest wyłącznie z dojrzałymi osobami, dotyka ono również wiele młodych ludzi. Srebrne pasma to coś, na co nie decyduje się wiele kobiet, gdyż nie każda z pań czuje się w nich komfortowo. Argumentem przemawiającym za zapuszczeniem siwych pasm jest to, że samo farbowanie bywa dość uciążliwym procesem. Odrosty szybko stają się widoczne, a wizyty w salonie częste. Kolejnym plusem zrezygnowania z koloryzacji jest poprawa kondycji włosów, które przez farbowanie mogą ulec zniszczeniu. Dla pań, którym siwe włosy się podobają oraz zastanawiają nad zmianą koloru włosów, lecz brakuje im inspiracji i odwagi, oto kobiety z Instagrama, które są dumne ze swoich srebrnym pasm.

  • Sarah Harris, czyli redaktorka brytyjskiej edycji magazynu Voque
 
  • Yasmina Rossi to międzynarodowa modelka 60+
 
  • Manuela Gretkowska, czyli pisarka oraz felietonistka
 

Pielęgnacja siwych włosów. Na czym powinnaś się skupić?

W odpowiedniej pielęgnacji siwych włosów przede wszystkim skup się na ich nawilżaniu. To wyjątkowo istotne, jeśli używasz fioletowych szamponów zapobiegających żółtym refleksom, które mogą dodatkowo wysuszyć pasma. Zadbaj więc o to, aby w składzie używanych produktów (szamponach, odżywkach, balsamach) były takie składniki jak:

  • aloes,
  • gliceryna,
  • miód,
  • awokado,
  • banan,
  • siemię lniane,
  • mleczko pszczele.

Wprowadź nawyk używania maski i odżywki nawilżającej po każdym myciu, to diametralnie zmieni wygląd twoich włosów. Trzymaj je na głowie od kilku do kilkunastu minut.

 
 
Więcej o: