Ten produkt działa jak suchy szampon, a nie wydasz na niego nawet złotówki. Na pewno masz go w kuchni!

Okazuje się, że ten produkt zastosowany na włosy to hit. Jest tani, łatwo dostępny, a na dodatek najprawdopodobniej masz go już w kuchni. Mowa oczywiście o mące ziemniaczanej! Dzięki swoim właściwościom może zadziałać jak suchy szampon. Jak ją stosować? Wyjaśniamy.

Coraz więcej osób skłania się ku stwierdzeniu, że mąka ziemniaczana zastosowana na włosy jest dobrym sposobem na piękne pasemka i oprócz kuchni dobrze sprawdza się również w pielęgnacji. Dzięki niej włosy mogą stać się wygładzone, błyszczące i każdy z pewnością zwróci na nie uwagę. Wszystko za sprawą zawartej w mące skrobi, ponieważ to właśnie dzięki niej kosmyki staną się miękkie i gładkie w dotyku, a fryzura będzie odświeżona. Odrzuć drogeryjne opakowania w kąt i zastosuj ten sprawdzony, przyjazny produkt.

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Jak stosować mąkę ziemniaczaną na włosy? Możesz dodać ją do ulubionej maski

Mąka ziemniaczana będzie dobrym dodatkiem do ulubionej maski na włosy. Wystarczy zmieszać ze sobą łyżkę skrobi i dwie łyżki kosmetyku. Tak przygotowaną mieszankę należy nałożyć na włosy, starając się omijać okolice skóry głowy. Po około 30 minutach należy umyć kosmyki. Działanie takiej maski przyniesie ulgę rozdwojonym i zniszczonym końcówkom, jednak nie należy stosować jej przy każdym myciu. Ze skrobi ziemniaczanej można również przygotować płukankę. Wystarczy wymieszać litr wody z łyżeczką mąki i zastosować na włosy.

Co zrobić, gdy nie masz suchego szamponu? Zastosuj mąkę ziemniaczaną!

Skrobia może być stosowana jako zamiennik suchego szamponu, ponieważ absorbuje zapachy, zanieczyszczenia i wilgoć. Wystarczy jej niewielką ilość wmasować w skórę głowy, pamiętając, że zarówno skóra, jak i włosy, nie mogą być mokre. W tym celu można użyć pędzla do nakładania pudru. Produkt należy pozostawić na włosach przez około minutę, po czym wyczesać delikatnie nadmiar szczotką. Najlepiej sprawdzi się ta z naturalnym włosiem. 

Skrobię dobrze stosuje się na jasne włosy, ponieważ nałożona na ciemne, może mimo wyczesania, utworzyć nieestetyczny nalot. Istnieje jednak sposób, aby sobie z tym poradzić. Wystarczy dodać do mąki kakao lub cynamon, co przyciemni jej kolor. Jeśli akurat nie mamy tego produktu w kuchni, zamiast mąki ziemniaczanej można użyć też mąki kukurydzianej, która przyniesie podobny efekt.

Więcej o: