Fryzjerka zdradziła 3 sposoby na robienie loków prostownicą. Efekt? Fale jak po wyjściu z salonu!

Chloe Swifts to fryzjerka i instagramerka, która w mediach społecznościowych pokazuje triki na banalnie proste fryzury. Nowy post kobiety zrobił furorę w sieci. Stylistka fryzur pokazała 3 sposoby robienia loków prostownicą. Który z nich jest najlepszy? Jak robić loki prostownicą krok po kroku?

Wiele z nas marzy o bujnych i trwałych falach. Są kobiece, romantyczne i świetnie unoszą włosy od nasady. Nie każdy ma jednak w domu sprzęt, który pozwoliłby na uzyskanie pożądanych loków. Stylistka fryzur Chloe Swift doskonale zdawała sobie z tego sprawę. Znalazła aż 3 sposoby robienia loków prostownicą, a trik udostępniła w swoich mediach społecznościowych. Jak krok po kroku wykonać fale bez użycia lokówki? 

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zrobić loki prostownicą-jaką prostownicę wybrać?  

Robienie loków prostownicą to prosty trik, który zaoszczędza czas. Taka metoda zajmuje o wiele mniej czasu niż zakładanie wałków czy zakręcanie włosów na papiloty. Żeby uzyskać piękne i trwałe fale, trzeba jednak zadbać o odpowiedni sprzęt, który ułatwi ci zadanie. Jaką prostownicę wybrać? 

Prostownica do kręcenia loków powinna mieć delikatnie zaokrągloną budowę i kabel obrotowy. Te małe elementy znacznie uproszczą proces. Jest to ważne, zwłaszcza jeśli nigdy nie kręciłaś włosów prostownicą. Wybierając sprzęt, możesz także zwrócić uwagę na powłokę prostownicy. Wybieraj taką, która równomiernie się nagrzewa i zawiera turmaliny, czyli minerały, które pod wpływem ciepła wytwarzają jony ujemne.  

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków? Tutorial krok po kroku

3 sposoby na robienie loków prostownicą 

Chloe Swift to znana stylistka fryzur, którą na Instagramie obserwuje ponad 74 tysięcy osób. Fryzjerka w mediach społecznościowych pokazuje testy nowych sprzętów do włosów i zdradza niezawodne metody na wykonywanie różnych fryzur. Ostatnio influnecerka zdradziła aż 3 sposoby na robienie loków prostownicą. Każdy zapewnia inny efekt i moc skrętu. Jak wykonać każdy z nich? 

  • Mocne loki – w tej metodzie Chloe jedną ręką operuje prostownicą, a drugą trzyma pasmo. Chwyć sprzętem włosy u nasady. Teraz okręć prostownicę dwa razy. Żeby nie zaplątać włosów, drugą ręką przełóż je nad sprzętem. Delikatnie pociągnij prostownicę w dół aż do samego końca kosmyków. 
  • Hollywoodzkie fale – tutaj loki są bardziej naturalne. Tak samo chwyć sprzętem włosy u nasady. Teraz okręć prostownicę tylko raz. Drugą ręką trzymaj pasmo prostopadle do sprzętu. Pociągnij prostownicę w dół aż do samego końca kosmyków. 
  • Boho loki – ta metoda zapewnia najdelikatniejszy skręt. Chwyć włosy prostownicą u nasady i okręć ją tym razem do siebie, ale nie do końca. Zatrzymaj się w połowie. Pociągnij sprzęt w dół aż do samego końca. 
 
Więcej o: