Wypadają Ci włosy? Być może zapominasz o tym istotnym kroku pielęgnacji

Wypadają ci włosy? To powszechny problem. Wśród najczęstszych jego przyczyn wymienia się zazwyczaj stres oraz złą dietę. Nie możemy jednak zapominać, że często prowadzi do tego także nieodpowiednia pielęgnacja.

O ile peelingi ciała czy twarzy nikogo już raczej nie dziwią, złuszczanie martwego naskórka ze skóry głowy nie jest aż tak popularne. Warto jednak to zmienić. Regularnie wykonywane peelingi mają bardzo dobry wpływ na wygląd i kondycję naszych włosów. Poza tym zabieg ten w wielu przypadkach hamuje wypadanie kosmyków. 

Zobacz wideo Ania Starmach testuje sposób na elektryzujące się włosy

Zabieg, którego lepiej nie pomijać

Zdaniem Koreanek piękne włosy zaczynają się od zadbanej skóry głowy. I to właśnie im zawdzięczamy popularyzację tego zabiegu. Peeling skalpu ma wiele korzyści. Oto najważniejsze powody, dla których warto wprowadzić ten element do swojej rutyny pielęgnacyjnej:

  • Zahamowanie wypadania włosów;
  • oczyszczenie i regeneracja skóry głowy
  • zniwelowanie łupieżu oraz ochrona przed łupieżem;
  • zmniejszenie skłonności włosów do przetłuszczania;
  • zniwelowanie swędzenia skóry głowy;
  • pobudzenie cebulek włosów. 

Peeling skóry głowy krok po kroku

Zwykle należy nanieść produkt na zwilżoną skórę głowy, a następnie okrężnymi ruchami wykonywać delikatny masaż (przez 3-4 minuty). Na koniec spłukujemy drobinki peelingujące wodą i myjemy włosy oraz skórę głowy szamponem. Zazwyczaj producenci peelingów do skóry głowy radzą, by tego typu zabiegi wykonywać jeden lub dwa razy w tygodniu. Dokładnych informacji na ten temat należy szukać na opakowaniach kosmetyków

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: