Co zrobić, żeby włosy szybciej rosły? Wydaj 2 zł i ciesz się długimi, grubymi pasmami

Czy istnieje domowy sposób na przyspieszenie porostu włosów? Tak! Jak się okazuje, nie trzeba wydawać ogromnych sum na profesjonalne kosmetyki, żeby cieszyć się grubymi i długimi pasmami. Podpowiadamy, co zrobić, żeby włosy szybciej rosły.

Zastanawiasz się, czy istnieją domowe sposoby na przyspieszenie porostu włosów? Oczywiście, że tak! W wielu przypadkach działają one lepiej od profesjonalnych i drogich kosmetyków. Znalazłyśmy domowe metody, dzięki którym marzenia o długich i zdrowych włosach stanął się rzeczywistością.  

Więcej treści znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Co zrobić, żeby włosy szybciej rosły? Wykorzystaj domowe produkty 

Wiele z nas marzy o długich i lśniących włosach. Niestety zapuszczanie to długi i żmudny proces, który zazwyczaj trwa parę miesięcy. Na szczęście istnieją domowe sposoby za kilka złotych, które nie tylko odżywiają pasma, ale też przyspieszają ich porost. Co działa najlepiej? 

Do wzmacniania włosów warto sięgnąć po produkty, które mamy już w naszej kuchni. Świetnie sprawdzi się tutaj wywar z pokrzywy lub żółtko. Włosomaniaczki mogą także skusić się na napój z drożdży. Jak go przygotować? Półtorej kostki zalej wrzątkiem lub gorącym mlekiem i po przestudzeniu należy wypić taką mieszankę. Drożdże to bogate źródło aminokwasów, magnezu, potasu i witaminy z grupy B, które zwiększają wchłanialność żelaza. Oprócz tego warto pamiętać o regularnym stosowaniu odżywek i masek do włosów, a także należy zadbać o urozmaiconą dietę. 

Domowa maska na porost włosów. Wydaj mniej niż 2 zł i ciesz się długimi pasmami 

Na porost włosów świetnie działają także wszystkiego rodzaju domowe maseczki nawilżające. Do przyspieszenia porostu wykorzystaj składniki z lodówki. Jak przygotować domową maskę za kilka złotych? 

Składniki

  • 1 jajko, 
  • 1 łyżka miodu. 

Wymieszaj jajko z miodem i nałóż na włosy. Po kilkunastu minutach spłucz letnią wodą. Proporcje są odpowiednie dla włosów do ramion. Jeśli jesteś posiadaczką dłuższych pasm, zwiększ ilość produktów.  

Więcej o: