Wiele kobiet osusza tak włosy po myciu. Przez to mogą wypadać garściami

Wypadanie włosów to powszechny problem. Wśród najczęstszych przyczyn wymienia się zazwyczaj stres oraz złą dietę. Nie możemy jednak zapominać, że często prowadzą do tego także pewne błędy pielęgnacyjne.

O jednym z takich błędów opowiedziała niedawno tiktokerka Amy Joseph. Obecnie na TikToku obserwuje ją już 209 tysięcy osób, a jej filmy zdobyły blisko pięć milionów polubień. Na swoich nagraniach Amy dzieli się z widzami między innymi modowymi oraz urodowymi poradami.

Jakiś czas temu tiktokerka wypowiedziała się na temat problemu wypadania włosów. Okazuje się, że może przyczyniać się do tego pewna powszechna czynność. Film wzbudził ogromne zainteresowanie.

Zobacz wideo Ania Starmach testuje sposób na elektryzujące się włosy

Wypadają ci włosy? Być może popełniasz ten błąd 

Mowa o trzymaniu mokrych pasm zawiniętych w ręcznik. Jak podkreśla Amy, lepiej wyzbyć się tego nawyku. Jej zdaniem popularny "turban" to jedna z najgorszych rzeczy, jaką możemy zrobić swoim kosmykom.

- Gdy włosy są mokre, są słabsze. A podnosząc je do góry, sprawiamy, że ręcznik je ciągnie. To z kolei przyczynia się do ich nadmiernego wypadania - powiedziała tiktokerka. Amy radzi także, by zamiast tego, wyciskać nadmiar wody z kosmyków za pomocą zwykłego bawełnianego t-shirtu.

Wypadanie włosów - o tym pamiętaj

Jeśli chcemy zahamować wypadanie włosów, nie możemy zapominać o bardzo ważnym kroku pielęgnacji. Mowa o peelingach skalpu. Jak wykonać ten zabieg? Zwykle należy nanieść produkt na zwilżoną skórę głowy, a następnie okrężnymi ruchami wykonywać delikatny masaż (przez 3-4 minuty). Na koniec spłukujemy drobinki peelingujące wodą i myjemy włosy oraz skórę głowy szamponem. Zazwyczaj producenci peelingów do skóry głowy radzą, by tego typu zabiegi wykonywać jeden lub dwa razy w tygodniu. Dokładnych informacji na ten temat należy szukać na opakowaniach kosmetyków

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: