Siwe włosy - czas na fryzurę w kolorze srebra [pielęgnacja i fryzury]

Siwe włosy stają się coraz bardziej popularne. Po dekadach farbowania siwych pasm, kobiety coraz częściej rezygnują z regularnych zabiegów na rzecz naturalnego koloru z domieszką srebrnych nitek. Sprawdź, jak uzyskać oczekiwany rezultat oraz kilka rozwiązań pomiędzy.

 

Siwe włosy w młodym wieku - przyczyny 

Termin "młody wiek" jest kwestią umowną, siwe włosy mogą pojawić się zaraz po 30. lub dopiero w okolicach 40. roku życia, ale z siwymi pasmami spotkamy też nastolatki oraz całkiem małe dzieci. Co mogą oznaczać siwe włosy w młodym wieku? 

  • Za siwe pasmo u noworodka odpowiada najczęściej genetyka. Dziecko dziedziczy swój znak szczególny po rodzicach i dziadkach. Na Instagramie można znaleźć ciekawe profile, które opowiadają niezwykłe rodzinne historie z siwym pasmem włosów. 
 
  • Siwe włosy u dziecka bez rodzinnej historii w tle to alarmujące zjawisko. Przyczyn może być wiele: choroby genetyczne, bielactwo nabyte, anemia, podłoże onkologiczne (skutek uboczny chemioterapii), niedoczynność tarczycy, nadczynność tarczycy. Niezwykle ważną rolę odgrywa tu kompleksowa diagnostyka. 
  • Siwe włosy u stosunkowo młodych osób mogą być wynikiem stresu: praca, szybki tryb życia to wszystko przekłada się także na kondycję włosa. 
  • Naturalny proces siwienia zaczyna się pomiędzy 30. a 40. rokiem życia. Z czasem siwych pasm jest coraz więcej i zdecydowanie zaczynają dominować. 

Chcesz zwiększyć objętość włosów? Dodaj do szamponu jeden produkt z szafki kuchennej (zdjęcie ilustracyjne)Jak zwiększyć objętość włosów? Wystarczy dodać sodę do szamponu

Refleksy na siwe włosy - koniec z częstym farbowaniem 

Farbowanie siwych włosów na nasz dawny kolor nie jest łatwe, szczególnie brunetki narzekają na siwy odrost już w dwa tygodnie po wizycie u fryzjera. Siwe włosy mają też inną strukturę i nie zawsze poddają się koloryzacji. Dla osób, które nie są gotowe lub nie chcą w pełni srebrnej fryzury, dobrym rozwiązaniem będą refleksy na siwe włosy. To połowiczne rozwiązanie sprawi, że kolor nie będzie płaski, a odrost stanie się niewidoczny.  

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Pasemka ukrywające siwe włosy, a może czas na srebrną metamorfozę? 

Siwe włosy to nie tylko nowy kolor, ale też symbol odzyskania kontroli nad własnym wizerunkiem. Zamiast pogoni za młodością coraz więcej osób decyduje się na wygląd zgodny z metryką. Pasemka ukrywające siwe włosy mogą okazać się niepotrzebne. Naturalne siwe pukle to nowy trend, który ma szansę utrzymać się na dłużej. Oto kilka przykładów:

 
 
 

FryzuraOdmładzające fryzury po 60. Zdjęcia cięć gwarantujących młody wygląd

Szampony na siwe włosy - jak zadbać o jednolity kolor? 

Przejście z farbowanych włosów do naturalnej siwizny nie jest proste, pomocne mogą okazać się szampony na siwe włosy, które działają trochę, jak fioletowe szampony do blondu - niwelują żółty odcień. Dodatkowo włosy stają się miękkie i odzyskują połysk. Najlepiej sięgać po serie silver, do włosów dojrzałych lub szampony ochładzające kolor. 

Zobacz też: Nałóż siemię lniane na włosy, a efekt cię zaskoczy. Działa jak najlepsza maska z salonu

Więcej o: