Hitowa wcierka za 5 zł na przetłuszczające się włosy! Hamuje także ich wypadanie

Przetłuszczające się włosy to zmora wielu kobiet na całym świecie. Takie kosmyki potrzebują częstej pielęgnacji, co zajmuje dużo czasu i wymaga wiele cierpliwości. Na szczęście dzięki taniej, przygotowanej w domowych warunkach wcierce można w prosty sposób zniwelować problem.

Nadmierne przetłuszczanie się włosów to powszechny problem, z którym wiele osób nie umie sobie poradzić. Zdarza się, że kosmyki potrzebują mycia nawet codziennie, co nie dość, że zajmuje dużo czasu, to jeszcze wymaga dużo cierpliwości. Istnieją sposoby, by temu zapobiec. Wystarczy przygotować w domu wcierkę z taniego, prostego produktu. Możliwe, że masz go już w domu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków? Tutorial krok po kroku

Co zrobić na szybko przetłuszczające się włosy? Wypróbuj hitową wcierkę za 5 zł z domowego produktu

W przetłuszczaniu się włosów pomocna może być prosta, domowa wcierka, na przykład z siemienia lnianego. Produkt nie dość, że zapobiega nadmiernemu wytwarzaniu łoju, to jeszcze wzmacnia włosy, hamuje wypadanie i stymuluje porost. Regularne stosowanie przyniesie widoczne efekty już po miesiącu.

Jeśli chcesz przygotować wcierkę, wystarczy, że ugotujesz ziarna w wodzie pamiętając o tym, by często je mieszać. W przeciwnym razie mogą przywrzeć do dna naczynia. Gotowy i ostudzony produkt należy nakładać bezpośrednio na włosy wykonując delikatny masaż stymulujący i zmyć po kilkunastu minutach. Pozostałości warto przełożyć do słoika i stosować nawet przez kolejne 4 dni. Po tym czasie zaleca się przygotowanie produktu od nowa.

Dlaczego mam przetłuszczające się włosy? Zwróć uwagę na te czynniki

Często nie wiadomo, dlaczego włosy się przetłuszczają. Okazuje się, że ma na to wpływ wiele czynników. Być może jeden lub więcej z nich składa się na źródło problemu.

  1. Zmiany hormonalne w wieku nastoletnim — W tym czasie skóra produkuje więcej łoju, który przyczynia się do szybszego przetłuszczania się włosów.
  2. Stres — Długotrwałe odczuwanie podenerwowania może negatywnie wpływać na kondycję włosów.
  3. Częsty wysiłek fizyczny — Długie ćwiczenia sprawiają, że skóra na całym ciele się poci, co wpływa również na pasma.
  4. Nakładanie odżywki od nasady — Takich kosmetyków nie powinno się nakładać po całej długości, ponieważ działanie stymuluje produkcję łoju.

Pamiętaj, że nie wszystkie domowe sposoby są w stanie zlikwidować problem przetłuszczających się włosów. Jeśli taki stan rzeczy utrzymuje się przez długi czas, warto udać się do lekarza i przedstawić problem. Specjalista, na przykład trycholog, nakreśli fachowo źródło problemu i zaproponuje odpowiednią dla organizmu kurację.

Więcej o: