Jakiej witaminy brakuje, gdy wypadają włosy? Oto niezawodne sposoby na zagęszczenie kosmyków

Jakiej witaminy brakuje, gdy wypadają włosy? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które borykają się z wypadającymi kosmykami. Problem może mieć źródło w wielu miejscach, dlatego warto je sprawdzić. Poznaj sposób na piękne włosy i dowiedz się, jak zlikwidować przyczynę ich wypadania.

Piękne, zdrowe i lśniące włosy to marzenie wielu osób. Gdy kosmyki wypadają i nie wiadomo, co robić, warto zgłębić problem i znaleźć przyczynę. Może to być kwestią niezdrowego odżywiania, stresu czy nieumiejętnej pielęgnacji. Istotne jest dokładne dbanie o organizm i w przypadku potrzeby uzupełnienie diety o składniki, które znacząco wpływają na wygląd, porost i siłę kosmyków. Sprawdź, co należy zrobić, by zagęścić włosy i poprawić ich kondycję. Dzięki temu na nowo ucieszą każde oko.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Ania Starmach testuje sposób na elektryzujące się włosy

Jakiej witaminy brakuje, gdy wypadają włosy? Wprowadź do diety te produkty

Organizm, by mógł prawidłowo działać, potrzebuje regularnego dostarczania odpowiednich składników odżywczych. Jeśli się mu tego nie zapewni, skutkiem będzie wypadanie włosów, ale również i łamliwość paznokci czy pogorszenie stanu skóry. Z tego względu istotna jest zróżnicowana i zbilansowana dieta, która pomoże uniknąć problemu lub go rozwiązać, gdy się pojawi. Za wypadanie kosmyków najczęściej odpowiada zbyt mała ilość witaminy B (biotyny) w organizmie. Warto też wspomóc swoje ciało produktami bogatymi w witaminę E, która odpowiada za przyspieszenie wzrostu włosów i zwiększenie ich nawilżenia. Niedobór warto uzupełnić poprzez jedzenie:

  • owoców, na przykład czarnej porzeczki, jagód, malin, cytrusów, bananów, brzoskwini
  • warzyw, na przykład jarmużu, szpinaku
  • roślin strączkowych, na przykład grochu, fasoli, soi
  • nabiału

Co robić, gdy włosy wypadają garściami? Wykorzystaj produkt z kuchennej szafki

Dobrym sposobem na zagęszczenie pasm jest wykorzystanie octu jabłkowego, który zapewne masz już w swojej kuchni. Metoda pobudzi włosy do wzrostu, jednak nie powinna być stosowana przez długi czas, ponieważ może je wysuszyć. 

  1. Rozcieńcz ocet jabłkowy z wodą (około 1 łyżka stołowa produktu na dwie szklanki wody).
  2. Wetrzyj uzyskaną miksturę w skórę głowy i odczekaj kilka minut.
  3. Spłucz obficie włosy letnią wodą i umyj je szamponem.

Podczas stosowania octu jabłkowego na kosmyki należy zachować ostrożność i omijać okolice oczu.

Kiedy wypadanie włosów jest niepokojące? Rozważ wizytę u lekarza

Jeśli mimo zmiany diety i stosowania wcierek na włosy problem nie ustępuje, rozważ wizytę u lekarza, na przykład trychologa. Domowe sposoby nie zawsze rozwiążą każdy problem, a specjalista poprzez zlecenie odpowiednich badań znajdzie przyczynę problemu i zaproponuje leczenie.

Więcej o: