Co na elektryzujące się włosy? Ania Starmach testowała ten sposób!

Jesień i zima sprzyjają elektryzowaniu się włosów. Na szczęście istnieją proste sposoby na pozbycie się tego problemu. Jednym z nich w mediach społecznościowych podzieliła się Ania Starmach. Sprawdź, na czym polega trik z wykorzystaniem folii aluminiowej.

Pierwsze opady śniegu w Polsce z pewnością sprawiły, że włosy wielu kobiet zaczęły się elektryzować. Jest to najczęściej spowodowane noszeniem czapki w chłodne dni. Okazuje się, że przyczyna problemu może też leżeć w innym miejscu. Warto poznać ciekawe triki i metody pielęgnacji, które pomogą rozwiązać kłopot. Sprawdź sposób polecany przez Anię Starmach. Jego efekty zaskakują!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wieczorna pielęgnacja to klucz do pięknej cery. Oto kilka prostych kroków

Dlaczego elektryzują się włosy na głowie? Przyczyn może być kilka

Elektryzujące się włosy to zmora wielu kobiet, zwłaszcza w sezonie jesiennym i zimowym. Niestety u niektórych problem występuje niezależnie od pory roku. Wpływa na to wiele czynników, takich jak:

  • przesuszone i zniszczone włosy
  • suche powietrze przewodzące ładunki elektryczne
  • nieumiejętna pielęgnacja kosmyków, na przykład poprzez intensywne wycieranie ich ręcznikiem
  • syntetyczne ubrania wkładane przez głowę lub czapki, które mają kontakt z włosami
  • stosowanie kosmetyków z alkoholem w składzie.

W trosce o kondycję kosmyków należy pamiętać o regularnym przycinaniu, zwłaszcza gdy końcówki mają tendencję do rozdwajania. Nie powinno się też zapominać o stosowaniu odżywek na włosy, a także o odpowiednim suszeniu — gorące powietrze osłabia pasma.

Co na elektryzujące się włosy? Wypróbuj sposób Ani Starmach

Ania Starmach jakiś czas temu opublikowała na swoim Insta Story wideo, w którym pokazała, jak radzi sobie z problemem elektryzujących się włosów. Jurorka "MasterChefa" wykorzystała w tym celu folię aluminiową, którą większość z nas ma w swojej kuchni. Potarła nią kilka razy kosmyki, po czym stwierdziła, że metoda "trochę działa". 

Zobacz wideo Ania Starmach testuje sposób na elektryzujące się włosy

Wykorzystując trik z folią aluminiową należy zachować ostrożność, by nie uszkodzić mechanicznie pasm. Z tego względu pod żadnym pozorem nie powinno się na siłę szarpać włosów.

Co zrobić, żeby włosy przestały się elektryzować? Wybieraj naturalne tkaniny

Trik z folią aluminiową przynosi krótkotrwały efekt, dlatego warto poznać sposoby, które pomogą skutecznie rozwiązać problem elektryzujących się włosów. Przede wszystkim warto wybierać czapki czy swetry wykonane z naturalnych tkanin, które w kontakcie z kosmykami nie będą ich elektryzować tak, jak syntetyczne. Należy też odpowiednio nawilżać włosy. 

Więcej o: