Wypadają ci włosy? Winne mogą być te trzy fryzury. Trycholog ostrzega

Wypadanie włosów to dosyć powszechny problem. Wśród jego przyczyn wymienia się zazwyczaj nieodpowiednią pielęgnację, stres oraz złą dietę. Okazuje się, że za nadmierne wypadanie kosmyków mogą odpowiadać także niektóre fryzury.

Na ten temat jakiś czas temu nagrała film trycholog Justyna Grzelak. Specjalistka wymieniła trzy opcje, które jej zdaniem nie służą naszym włosom.

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] Kto i dlaczego dyktuje nam, jak mamy wyglądać? Premiera podcastu "Ciałość"

Trycholog ostrzega przed tymi trzema fryzurami

Jak podkreśliła na samym początku filmu, są to trzy fryzury, których nigdy nie zrobi swoim włosom jako trycholog. Pierwsza to wysoki i ciasny kucyk lub kok. Warto wspomnieć, że takie uczesanie w ostatnim czasie zostało spopularyzowane przez Hailey Bieber. Jednak w przypadku niektórych osób taka stylizacja prowadzi do nadmiernego wypadania kosmyków. - Moje włosy bardzo się przerzedziły w ciągu ostatniego miesiąca - zdradziła jedna z kobiet w mediach społecznościowych. Więcej na ten temat przeczytacie w naszym artykule:

Kolejna opcja, przed którą przestrzega trycholog, to doczepy. Na koniec nagrania wspomina także o dredach, warkoczykach oraz warkoczach bokserskich. Oto film trycholog Justyny Grzelak:

 

Kim jest trycholog?

Trycholog to specjalista, który zajmuje się tylko i wyłącznie włosami oraz skórą głowy. Nie należy mylić go więc z lekarzem dermatologiem, który diagnozuje i leczy problemy skórne pojawiające także się w innych częściach ciała.

Nazwa trychologia pochodzi od greckiego słowa "trikhos" (włos). Dziedzina ta zaczęła rozwijać się w drugiej połowie dziewiętnastego wieku w Londynie. Jednym z jej prekursorów był prof. Wheeler, który prowadziła badania dotyczące problemu wypadania włosów oraz poszukiwał sposobów na powstrzymanie tego procesu.

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: