Jak szybko rosną włosy? Możesz przyspieszyć porost kosmyków, pijąc regularnie ten napój

Jak szybko rosną włosy? Długie kosmyki to marzenie wielu kobiet. Okazuje się, że odpowiednie witaminy na włosy przyspieszą ich porost. Wystarczą domowe mieszanki z produktów, które masz w domu. Dzięki nim w końcu przestaniesz zadawać sobie pytanie, dlaczego wypadają włosy.

Wiele kobiet marzy o długich, gęstych kosmykach. Gdy włosy są krótkie a do osiągnięcia celu jeszcze daleko, warto dowiedzieć się, jak skutecznie przyspieszyć ich porost. Wystarczy zastosowanie produktów, które zapewne masz już w domu. Dzięki nim pasma będą piękne, zdrowe i szybciej urosną.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Jak szybko rosną włosy? Nie u każdego proces wygląda tak samo

Włosy średnio rosną 1 cm miesięcznie. To jednak nie oznacza, że u każdego proces przebiega tak samo. Jednym z najważniejszych czynników, które przyspieszają ich porost, jest świadoma i regularna pielęgnacja kosmyków. Utrzymywanie pasm w zdrowiu może sprawić, że urosną nawet 2 cm w ciągu miesiąca. W trosce o zdrowy wygląd włosów warto w pierwszej kolejności zadbać o organizm. Proces rośnięcia kosmyków spowalnia, jeśli organizm narażamy ciało na szkodliwe czynniki, takie jak:

  • stres, zmęczenie i nieodpowiednia ilość snu;
  • picie sporych ilości alkoholu i palenie papierosów;
  • nieodpowiednie nawodnienie organizmu i dieta uboga w witaminy;
  • nieprawidłowa pielęgnacja włosów (częste suszenie bądź prostowanie).

Dlaczego wypadają włosy? Znaczenie ma wiele czynników

Włosy najczęściej wypadają ze względu na niedobory odpowiednich witamin w organizmie. Mowa o biotynie, cynku, krzemie, selenie, witaminie D, E, K, B1, B2, B6 i B12. Problem jest też skutkiem nieprawidłowej pielęgnacji kosmyków, gwałtownego czesania, czy tapirowania.

Jeśli dotyka cię problem nadmiernie wypadających pasm, warto udać się do lekarza, który znajdzie przyczynę problemu i zaproponuje leczenie odpowiednie dla organizmu. Pamiętaj, że domowe sposoby nie rozwiążą każdego kłopotu, który może wynikać z poważnych problemów zdrowotnych.

Witaminy na włosy. Przygotuj domowy napój i wcierkę

Jeśli chcesz przyspieszyć porost włosów, wypróbuj domowe mieszanki, które stanowią istne bomby witaminowe.

  1. Napój z drożdży — Płyn jest źródłem magnezu, żelaza, cynku, fosforu, witamin B1, B2, B6, niacyny i kwasu foliowego. Wystarczy rozpuścić 1/4 kostki drożdży w gorącym mleku lub wodzie i wypić mieszankę. Pamiętaj, by nie spożywać zimnego napoju — może to wywołać ból brzucha.
  2. Wcierka z kropli żołądkowych — Regularne stosowanie wpłynie korzystnie na porost włosów i zapobiegnie rozdwajaniu się końcówek. Wystarczy połączyć trzy krople produktu z trzema łyżkami wody i wetrzeć płyn w skórę głowy palcami lub przy pomocy płatków kosmetycznych. Substancję należy spłukać po 45 minutach, a przed pierwszym zastosowaniem warto przeprowadzić próbę uczuleniową na niewielkim fragmencie skóry.
Więcej o: