Chcesz, by twoje włosy rosły jak szalone? Weź 2 zł i idź do sklepu

Chcesz w najbliższej przyszłości zapuścić włosy? Przychodzimy z pomocą. Oto prosty domowy sposób, który sprawi, że twoje pasma będą rosły błyskawicznie!
Zobacz wideo Ania Starmach testuje sposób na elektryzujące się włosy:

Drożdże to źródło wielu składników odżywczych. Zawierają m.in. witaminy z grupy B oraz aminokwasy, które wzmacniają cebulki oraz zapobiegają przetłuszczaniu się skóry głowy. Nie dziwi więc fakt, że często są wykorzystywane w produktach do włosów. Jednak co istotne, możesz z nich przygotować także domową maseczkę

Chcesz, by twoje włosy rosły jak szalone? Oto prosty sposób

Jak zrobić domową maseczkę z drożdży, która doskonale wpływa na wygląd i kondycję kosmyków a dodatkowo przyspieszy ich wzrost? Do jej przygotowania potrzebujesz tylko trzech składników. To 1/2 kostki drożdży piekarskich, dwie łyżeczki żelu aloesowego oraz dwie łyżeczki oleju rycynowego.

  1. Mieszaj ze sobą składniki do uzyskania jednolitej konsystencji;
  2. zwilż skórę głowy wodą;
  3. nałóż na nią maseczkę;
  4. owiń głowę folią spożywczą;
  5. zmyj maseczkę ciepłą wodą po 30 minutach. 

O tym pamiętaj

Podobnie jak w przypadku innych maseczek na włosy bardzo ważna jest systematyczność i cierpliwość. Pierwsze efekty powinny pojawić się po 2-3 tygodniach stosowania. Radzimy, by nakładać kosmetyk na skórę głowy dwa razy w tygodniu. 

Warto jednak zaznaczyć, że domowe metody nie są w stanie rozwiązać każdego problemu. Jeśli borykasz się z nadmiernym wypadaniem włosów przez długi czas, warto skonsultować się lekarzem dermatologiem. Specjalista zbada przyczynę problemu oraz zaproponuje odpowiednią dla organizmu kurację.

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: