Nie robisz tego? Nie dziw się, że twoje włosy wypadają i nie chcą rosnąć

Wypadanie włosów to powszechny problem. Wśród najczęstszych jego przyczyn wymienia się zwykle stres oraz złą dietę. Nie możemy jednak zapominać o tym, że bardzo często za nadmierne wypadanie kosmyków odpowiada zła pielęgnacja skóry głowy.
Zobacz wideo Ania Starmach testuje sposób na elektryzujące się włosy:

Jeśli dotychczasowe metody pielęgnacyjne nie przyniosły oczekiwanych efektów, czas na coś nowego! W wielu przypadkach rewelacyjne efekty przynosi włączenie do rutyny zabiegu, który wywodzi się z pielęgnacji koreańskiej. Mowa oczywiście o peelingu skóry głowy.

Peeling skóry głowy - efekty

Ten prosty zabieg ma bardzo dobry wpływ na wygląd i kondycję naszych włosów. Oto najważniejsze powody, dla których warto wprowadzić ten element do swojej rutyny pielęgnacyjnej:

  • Zahamowanie wypadania włosów;
  • pobudzenie cebulek włosów;
  • oczyszczenie i regeneracja skóry głowy;
  • zniwelowanie łupieżu oraz ochrona przed łupieżem;
  • zmniejszenie skłonności włosów do przetłuszczania;
  • zniwelowanie swędzenia skóry głowy.

Peeling skóry głowy krok po kroku

Zwykle należy nanieść produkt na zwilżoną skórę głowy, a następnie okrężnymi ruchami wykonywać delikatny masaż (przez 3-4 minuty). Na koniec spłukujemy drobinki peelingujące wodą i myjemy włosy oraz skórę głowy szamponem. Zazwyczaj producenci peelingów do skóry głowy radzą, by tego typu zabiegi wykonywać jeden lub dwa razy w tygodniu. Dokładnych informacji na ten temat należy szukać na opakowaniach kosmetyków

Wypadają ci włosy? Winowajcą może być ten składnik

Warto także wspomnieć o tym, że często za nadmierne wypadania włosów odpowiada składnik, który pojawia się w wielu szamponach. Mowa o kokamidopropylobetainie (cocamidopropyl betaine). To substancja myjąca, pochodna oleju kokosowego. 

W przypadku skór wrażliwych na mocniejsze detergenty cocamidopropyl betaine często wywołuje różne niepożądane reakcje. To przede wszystkim:

  • nadmierne wypadanie włosów,
  • podrażnienia skalpu,
  • łupież,
  • swędzenie skóry głowy. 

Warto więc przeprowadzić test, jeśli zauważacie u siebie wspomniane objawy. Na jakiś czas zrezygnujcie z szamponu, który zawiera cocamidopropyl betaine i zastąpcie go produktem, który nie ma tej substancji w swoim składzie. Jeśli objawy mimo to nie ustąpią, prawdopodobnie przyczyna problemu leży gdzie indziej. Wówczas warto skonsultować się z dermatologiem.

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: