Kosztuje 5 zł, a działa jak keratynowe prostowanie włosów za 300 zł. Znajdziesz go w kuchni

Keratynowe prostowanie włosów nie należy do tanich. Na szczęście efekt jak z salonu można uzyskać stosując domowe produkty. Są tanie i ekologiczne, dlatego warte wypróbowania. Sprawdź, czy sprawdzą się też na włosy średnioporowate.

W reklamach kosmetyków do pielęgnacji kobiety zazwyczaj mają długie, lśniące i idealnie proste pasma. Wiele z nas marzy o takim efekcie, dlatego często decydujemy się na keratynowe prostowanie włosów. Zabieg w salonie fryzjerskim może być bardzo kosztowny, dlatego warto poznać domowe sposoby, które przyniosą taki sam efekt. Jednym z nich jest zastosowanie mąki ziemniaczanej, którą większość z nas ma w swojej kuchni.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Ewa Minge zdradziła, jak dba o włosy. Przedłuża je

Keratynowe prostowanie włosów w domu. Wypróbuj działanie mąki ziemniaczanej

Podczas pielęgnacji włosów coraz więcej kobiet zauważa, że domowe produkty niczym nie ustępują drogim specyfikom ze sklepu. Podczas gdy kosmetyki z miesiąca na miesiąc drożeją, szafka kuchenna może okazać się skarbnicą produktów, które wpłyną pozytywnie na włosy. Okazuje się, że mąka ziemniaczana zapobiega skrętowi pasm i zadziała tak jak keratynowe prostowanie. Wystarczy przygotować odpowiednią maskę.

  1. Zagotuj w garnku 3 l wody.
  2. Wymieszaj w szklance zimnej wody 1 łyżkę mąki ziemniaczanej.
  3. Przelej płyn do zagotowanych wcześniej 3 l wody i energicznie wymieszaj roztwór.
  4. Kiedy specyfik ostygnie, nałóż go na włosy i zabezpiecz pasma folią spożywczą.
  5. Odczekaj 30 minut, zdejmij folię i zmyj maskę wodą.

Metoda nie powinna być stosowana zbyt często, gdyż może bardzo obciążyć włosy.

Czy metoda sprawdzi się na włosy średnioporowate? Efekt może zaskoczyć

Włosy średnioporowate są najpopularniejszym typem włosów. Mają cechy zarówno pasm niskoporowatych, jak i wysokoporowatych. Często przyjmują postać fal. Mimo że wyglądają zdrowo, zazwyczaj warto nadać im nieco nawilżenia. Włosy średnioporowate są podatne na stylizację, dlatego prostowanie włosów mąką ziemniaczaną przyniesie na tym typie pasm świetne efekty.

Więcej o: